Lexus čoskoro predstaví nový malý crossover s názvom LBX.

Lexus čoskoro predstaví nový malý crossover s názvom LBX.

23. mája 2023 0 Od spiatocka.sk

Lexus ohlásil premiéru nového modelu LBX. Tento model bude predstavený 5. júna na špeciálnej akcii v Miláne (Taliansko). Toto bude nové vstupné vozidlo v produktovom rade značky.

Toyota Yaris

Zatiaľ nie sú žiadne detaily, no predpokladá sa, že hovoríme o Toyote Yaris Cross s upraveným exteriérom a novými vonkajšími prvkami karosérie. Lexus bude mať aj prémiový interiér.

Pripomeňme si, že Toyota Yaris Cross sa vyrába od roku 2020, tento model je postavený na platforme TNGA-B s hatchbackmi Yaris, no má úplne originálnu päťdverovú karosériu. Celková dĺžka Yarisu Cross je 4180 mm, svetlá výška je 170 mm.

Crossover je vybavený benzínovým motorom alebo hybridným pohonom. V prvom prípade je pod kapotou 1,5-litrový motor s výkonom 120 koní v kombinácii s plynulým variátorom. V hybridnej verzii ide o kombináciu 91-koňového 1,5-litrového benzínového motora a elektromotora s výkonom 59 kW (80 k), celkový výkon je 116 k.

Lexus LBX

Yaris Cross má pohon predných kolies, no za príplatok si môžete objednať systém E-Four, s ktorým je namontovaný elektromotor poháňajúci zadnú nápravu s výkonom 5,3 k a krútiaci moment 52 Nm. Zapne sa automaticky, keď sa zistí slabá trakcia ak je mokro, zasnežené alebo pokryté pieskom. E-Four funguje len pri akcelerácii a pri nízkych rýchlostiach. Vo verzii s jedným pohonom je zadné zavesenie čiastočne nezávislé, verzia 4×4 využíva nezávislú viacprvkovú konštrukciu.