Lada X-Ray a X-Ray Cross sa dá kúpiť aj na Slovensku.

Lada X-Ray a X-Ray Cross sa dá kúpiť aj na Slovensku.

17. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

AutoVaz predstavil koncom augusta na autosalóne v Moskve X-Ray Cross, ktorý má oproti bežnému X-Ray vyššiu svetlú výšku, 17″ disky z ľahkých zliatin, terénnejší vzhľad, systém Lada Ride Select a lepšiu výbavu. Oficiálny predaj na ruskom trhu začal 3.11.2018, ale na Slovensku zatiaľ v ponuke X-Ray a X-Ray Cross nieje. Lenže čo robiť ak by si si chcel kúpiť X-Ray na Slovensku? Stačí zájsť do predajne.

Lada & Mahindra Dealer (Bratislava) a PETRO CARS (Galanta) spustili individuálny dovoz vozidiel Lada X-Ray a X-Ray Cross. Tento ruský crossover sa dá objednať už od 14 500€ s 2-ročnou zárukou od AMC ČR. Vozidlo sa dá servisovať v ktoromkoľvek servise na Slovensku. Pripomeňme si, že Lada X-Ray má v ponuke dva atmosférické zážihové štvorvalce s objemom 1,6 litra (106k) a 1,8 litra (122k). Poháňaná je predná náprava cez 5-stupňovú manuálnu alebo robotizovanú prevodovku. V ponuke sú štyri úrovne výbavy a v základe nájdeme LED denné svietenie, brzdový asistent BAS, elektronické rozdelenie brzdnej sily EBD, 12V zásuvku v batožinovom priestore, výškovo nastaviteľný volant, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, el. ovládané predné okná, manuálnu klimatizáciu a Audio systém (FM, AUX, USB, Bluetooth, Handsfree, 4x repro). V najvyššej výbave už nájdeme automatickú klimatizáciu, cúvaciu kameru, navigáciu, tempomat, vyhrievané sedadlá, kožené čalunenie, ambientné osvetlenie.  a mnoho ďalšieho.

 

Lada X-Ray Cross má v ponuke len 1,8 litrový štvorvalec s výkonom 122 koní. Tento motor môže byť spárovaný zatiaľ len s manuálom. Robotizovaná prevodovka pribudne do ponuky neskôr, pretože AutoVaz má novú prevodovku vyvinutú v spolupráci s firmou ZF. Úrovne výbavy sú tri, pričom k základnej Classic sa dá dokúpiť ešte balík Optima. Ďalšia úroveň výbavy je Komfort a práve v tejto výbave nájdeme už Lada Ride Select. Najvyššia úroveň je LUXE, ku ktorej sa dá dokúpiť ešte balík Prestige. Kompletné info o výbave nájdeš v staršom článku.

Lada X-Ray Slovensko

Zdroj: Lada Mahindra Dealer