Lada X-Ray Cross je na ruskom trhu už v predaji. Koľko stojí?

Lada X-Ray Cross je na ruskom trhu už v predaji. Koľko stojí?

6. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Predchádzajúcu sobotu, teda 3.11.2018 začal predaj Lady X-Ray Cross. Verzia Cross sa od bežného X-Ray líši najmä po dizajnovej stránke. Terennejšia verzia dostala čierne plastové lemy blatníkov, 17″ disky z ľahkých zliatin a zvýšenú svetlú výšku. No presuňme sa k ruským cenám. 

Každá úroveň výbavy je poháňaná 1,8 litrovým atmosférickým štvorvalcom s výkonom 122 koní, ktorý poháňa prednú nápravu cez 5-stupňovú manuálnu prevodovku. Robotizovaná prevodovka zatiaľ v ponuke nie je.

Základná výbava Classic štartuje na cene 729 900 rubľov (9 580€). V základe nájdeme zadné kotúčové brzdy, predné airbagy, nastaviteľný volant, stabilizačný systém a asistent rozjazdu do kopca. V tejto úrovni výbavy je k dispozícii aj balík Optima, ktorý zahŕňa klimatizáciu, klimatizovanú priehradku, multifunkčný volant a audio systém s Bluetooth a USB. Za tento balík si zákazník priplatí 37 000 rubľov (490€).

Ďalší stupeň výbavy je Komfort. Ten má navyše oproti výbave Classic systém Lada Ride Select, klimatizáciu, predné hmlové svetlá, zadné parkovacie senzory, multifunkčný volant, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, vyhrievané predné sedadlá, lakťovú opierku a dve 12V zásuvky. Výbava komfort stojí 809 900 rubľov (10 700€).

Najvyšší stupeň je LUXE, v ktorom nájdeme navyše oproti Komfort automatickú klimatizáciu, vyhrievané zadné sedadlá, vyhrievaný volant, vyhrievané čelné sklo, svetelný a dažďový senzor, kožený volant, koženú riadiacu páku, sedadlá koža+látka. Za X-Ray Cross LUXE si Lada vypýta 859 900 rubľov (11 400€).

K výbave LUXE si zákazník môže dokúpiť ešte balík Prestige, ktorý zahŕňa ambientné osvetlenie interiéru, 2x tónované sklá a multimediálny systém s navigáciou. Balík Prestige stojí 29 000 rubľov (380€).