Lada Niva Bronto ide v Rusku opäť do predaja.

Lada Niva Bronto ide v Rusku opäť do predaja.

14. marca 2023 0 Od spiatocka.sk

Spoločnosť PSA VIS-Auto, ktorá je súčasťou štruktúry AVTOVAZ, vo februári obnovila výrobu najterénnejšej verzie klasickej Nivy, ktorá sa volá Lada Niva Bronto. Teraz bol ohlásený oficiálny reštart predaja, hoci v regióne Samara sa autá dali kúpiť už pred pár týždňami.

Dizajn auta sa počas výrobnej prestávky nezmenil, až na to, že z výbavy zmizlo ABS. Hlavnými rozdielmi oproti základnému trojdverovému prevedeniu sú zvýšená svetlá výška z 205 na 240 mm, zosilnené predné pružiny a zadná náprava, tlmiče so zvýšeným zdvihom, medzinápravové špirálové diferenciály s obmedzenou svornosťou, skrátený hlavný pár (4,1 namiesto 3,91 ) a MT pneumatiky rozmeru 235/75R15. Štandardom je motor 1,7 (83 k) a päťstupňová prevodovka.

Rovnako ako predtým je Niva Bronto ponúkaná v dvoch verziách. Počiatočná konfigurácia Luxe je rovnaká ako u pôvodnej Nivy. Zahŕňa klimatizáciu, elektricky ovládané okná, vyhrievané predné sedadlá a elektricky ovládané zrkadlá. Zároveň má takýto terénny automobil štandardné nárazníky, jednoduché gumené predĺženia blatníkov a strešné lyžiny. Odporúčaná cena takejto Nivy je 1 milión 176 tisíc rubľov, to znamená, že doplatok za základné trojdverové s rovnakým vybavením je 303 tisíc rubľov!

Atribútmi konfigurácie Prestige sú originálne plastové nárazníky, hmlovky, iná maska ​​chladiča, plastové obloženie podbehov a prahov. Cena je 1 milión 226 tisíc rubľov. Pre obe verzie si môžete objednať ďalšie svetlomety na streche. To je certifikovaná možnosť za 25 000 rubľov. Autá sú už v predaji.