Koľko stojí v Rusku Lada Granta Drive Active? Ceny sú dosť nízke.

Koľko stojí v Rusku Lada Granta Drive Active? Ceny sú dosť nízke.

6. septembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Ruská automobilka Lada minulý rok predstavila športovú Ladu Vestu Sport. Športová Vesta sa stala v Rusku populárnou a preto AutoVaz pokračuje v „športovom“ ladení svojich vozidiel. Ďalšie „športové“ vozidlo v poradí je Granda Drive Active, ktorá bola predstavená 23. augusta, avšak pri predstavení nebola zverejnená cena. Koľko teda stojí v Rusku Granta Drive Active. 

Ladu Grantu Drive Active poháňa štandardný 1,6 litrový atmosférický benzínový štvorvalec s výkonom 106 koní. Poháňané sú predné kolesá cez 5-stupňovú manuálnu alebo 5-stupňovú automatickú prevodovku. Ale aké sú ceny? Základná verzia vybavená manuálnou prevodovkou začína na sume 629 900 rubľov čo je 8 630 €. Verzia s automatickou prevodovkou začína na sume 654 900 rubľov (8 900€).

V základnej výbave nájdeme klimatizáciu, vyhrievané predné sedadlá, elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá, audio systém so štyrmi reproduktormi a dva airbagy.

Pripomeňme si, že Granta Drive Active je o 12 mm dlhšia a o 50 mm nižšia. Pneumatiky použité na Grante majú rozmer 185/55 R15.

Zaujímavosťou je, že vozidla sa vyrába v závode Lada Sport.