Kia predstavila aktualizované Sorento. Čo ponúkne po modernizácii?

Kia predstavila aktualizované Sorento. Čo ponúkne po modernizácii?

26. júla 2023 0 Od spiatocka.sk

Ak Hyundai Santa Fe prechádza na novú generáciu, potom sa SUV Kia Sorento pripravuje na facelift. Toto pravidlo, sformované v predchádzajúcich rokoch, funguje dodnes. Doslova týždeň po novom Santa Fe sa ukazuje modernizované Sorento. Pravda, zatiaľ boli zverejnené len tri obrázky a žiadne technické detaily.

Sorento dostalo nový dizajn prednej časti s vertikálnymi svetlometmi v duchu amerického SUV Kia Telluride. Tento dizajn sa navyše stáva rodinným štýlom značky Kia, pretože už bol prispôsobený aj pre malý hatchback Picanto a ďalšie modely (napríklad Carnival) sú na ceste. Mriežka chladiča sa rozšírila, kapota sa predĺžila, objavil sa nový predný nárazník. Zadná časť sa až tak radikálne nezmenila. Sekcie zvislých zadných svetiel sú teraz zjednotené prepojkami, zmenil sa nárazník. Dizajn kolies bol upravený.

Vývoj interiéru Sorenta sa uberal rovnakou cestou ako väčšina moderných automobilov. Namiesto samostatných obrazoviek je teraz pred vodičom nainštalovaný jeden zakrivený panel s dvoma 12,3-palcovými displejmi pre prístroje a multimediálny systém. Za týmto účelom bola zmenená konfigurácia celého predného panelu a ventilačných otvorov, nový panel klimatizácie má dotykové tlačidlá a otočné gombíky. Systém médií novej generácie sa nazýva ccNC a dokáže rozpoznať rôzne ovládače podľa odtlačku prsta.

Ponuka bude stále obsahovať benzínové, naftové a hybridné verzie, no všetky detaily Kia odhalí až v polovici augusta, keď aktualizované Sorento vstúpi na juhokórejský trh. Exportné dodávky začnú neskôr.