Aktualizovaný Buick Regal je posledný potomok Insignie.

Aktualizovaný Buick Regal je posledný potomok Insignie.

25. júla 2023 0 Od spiatocka.sk

Zo všetkých Oplov éry GM vydržala Insignia najdlhšie, no aj tá bola stiahnutá z montážnej linky v decembri 2022, hoci formálny nástupca (samozrejme elektrifikovaný crossover) bude hotový až v roku 2024. Odrody pre severoamerický (Buick Regal) a austrálsky (Holden Commodore) trh skončili o dva roky skôr. Ale inžinierstvo Oplu naďalej žije v Číne! Ak v iných krajinách existovali iba liftback a kombi, potom pre Čínu vyvinuli sedan Buick Regal. Debutoval v roku 2017, bol aktualizovaný v roku 2020 a zostane na montážnej linke ešte niekoľko rokov, pretože už bola vykonaná druhá aktualizácia.

Regal našiel novú tvár v novej korporátnej identite značky, ktorá sa volá Pure. Auto vyvinulo čínske štúdio GM a používa sa už na množstve najnovších modelov. Je pravda, že sedan dostal tento dizajn v „prispôsobenej“ a zjednodušenej forme. LED svetlomety vo všeobecnosti zostali staré, aj keď s mierne upravenou technológiou.

V skutočnosti neexistujú žiadne ďalšie významné zmeny. Zadná časť zostala rovnaká (až na nové logo na veku kufra), kolesá tiež (priemer 17 alebo 18 palcov). A dokonca ani celková dĺžka sedanu s novým predkom sa nezmenila. Má rovnakých 4904 mm ako pred aktualizáciou. Na zlepšenie zvukovej izolácie bolo nainštalované dvojvrstvové sklo.

V interiéri sú dve nové veci. Novší softvér multimediálneho systému a bezdrôtové nabíjanie pre smartfón. Inak je všetko rovnaké ako predtým a dokonca ani sedan Buick Regal stále nemá mať virtuálne prístroje. V ponuke sú iba analógové budíky s 4,2 alebo 8-palcovou obrazovkou.

Technológia je tiež rovnaká. Na výber sú štvorvalcové turbomotory 1,5 (169 k, 250 Nm) a 2,0 (237 k, 350 Nm)spaľujúce benzín, oba sú spojené s deväťstupňovým automatom, len s pohonom predných kolies. V ponuke už nebude ostrá verzia Regal GS so športovým podvozkom. Dvojlitrový sedan dokáže dosiahnuť „stovku“ za 7,1 sekundy, maximálna rýchlosť je 240 km/h.

Zároveň sa po aktualizácii Buick Regal stal výrazne dostupnejším: od 22 200 do 24 500 dolárov. Za predchádzajúce sedany v posledných mesiacoch pýtali minimálne 27 400 dolárov bez zliav. V Číne sa predaj aktualizovaných áut začne v najbližších dňoch.