Kia mierne odhalila nové Niro druhej generácie.

Kia mierne odhalila nové Niro druhej generácie.

22. novembra 2021 0 Od Ľuboš Surovič

Už čoskoro, presnejšie 25.11.2021 otvorí svoje brány medzinárodný autosalón v Soule. Na autosalóne sa objaví množstvo noviniek a medzi nimi nájdeme aj Kiu Niro druhej generácie. Teraz sa však môžeme pozrieť na mierne zahalené Niro. Čo ponúkne toto vozidlo?

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Dizajn novej Kia Niro je prevzatý najmä z konceptu Habaniro, ktorý bol predstavený ešte v roku 2019. Vpredu sa nachádzajú hranaté svetlá, členitá kapota a nová mriežka chladiča. Vzadu nájdeme svetlá v tvare bumerangu a červený C-stĺpik. Samozrejmosťou sú aj veľké kolesá. Kia hovorí, že dizajn sériového SUV je vytvorený v súlade s filozofiou „Jednoty protikladov“. Umelci značky sa inšpirovali divokou prírodou, pre zachovanie ktorej sú ekologické autá stvorené.

V interiéri sa nachádza jednoduchá a moderná palubná doska, ktorá má virtual kokpit a displej multimediálneho systému optický spojený do celku. Ovládanie automatickej klimatizácie je minimalistické, ale našťastie pomocou tlačidiel. Stredový tunel je vyvýšený, vďaka čomu bude zachovaná dobrá ergonómia.

Kia Niro 2022

O technike nemáme žiadne informácie, ale očakávame, že pohon ostane naďalej rovnaký ako v prípade Kia Niro prvej generácie. Očakávať môžeme čisto elektrickú verziu, hybridnú verziu, ale aj plug-in hybridnú verziu.