Jaguar Land Rover predstavil s bezkontaktnou dotykovou obrazovkou.

Jaguar Land Rover predstavil s bezkontaktnou dotykovou obrazovkou.

25. júla 2020 0 Od spiatocka.sk

V dnešnej dobe býva vo vozidlách čoraz viac dotykových obrazoviek. Jeden dotykový displej už nestačí, ale s dotykovým displejom prichádzajú aj nepríjemnosti. Napríklad horšie ovládanie počas jazdy po rozbitej vozovke alebo šmuhy od dotykov. Bezkontaktné obrazovky by to mali vyriešiť.

Jaguar

Bezkontaktný dotykový displej funguje tak, že senzory a umelá inteligencia určujú bod, na ktorý chce vodič položiť prst. Túto technológiu Jaguar Land Rover vyvíjal v spolupráci s University of Cambridge.

Taktiež testy ukázali, že vodič vďaka tejto technológii sa o 50% menej dotýka obrazovky. Vďaka tomu je menšie riziko prenosu vírusov. Zasa Korona. Skôr sa pozrieme na bezpečnosť. Keďže sa vodič menej dotýka obrazovky a trávi menej času s ovládaním displeja, tak sa môže viac venovať jazde. Okrem toho pri jazde po zlej ceste je ťažké trafiť funkciu, ktorú vodič chce. Senzory prstov a očí sledujú vodiča a vedia vyhodnotiť požadovanú funkciu aj keď vodič klikne vedľa.

Je otázne ako toto bude fungovať v praxi. Tiež Jaguar Land Rover ešte neoznámil, v ktorých modeloch sa objaví tento displej.