Ford predstavil elektrický Mustang Mach-E s výkonom 1 400 koní.

Ford predstavil elektrický Mustang Mach-E s výkonom 1 400 koní.

26. júla 2020 0 Od spiatocka.sk

Elektromobilita sa v poslednej dobe výraznejšie rozširuje aj do sveta motošportu. Automobilky stále predstavujú závodné vozidlá, ktoré majú namiesto spaľovacieho motora niekoľko elektromotorov. To, či je to správny krok dnes komentovať nebudeme, ale pozrieme sa nový Mustang.

Mustang Mach-E 1400

Prototyp Mustang Mach-E 1400 je vyrobený spoločnosťou Ford Performance a RTR Vehicles. Karoséria je vyrobená z uhlíkových vlákien pre maximálne zníženie hmotnosti. Kapota je vyrobená z organických kompozitných vlákien. Aerodynamické doplnky zabezpečia prítlak  jednu tonu pri rýchlosti 257 km/h.

Mach-E 1400 poháňa sedem elektromotorov. Tri vpredu, štyri vzadu a ich spoločný výkon je 1 400 koní. Zaujímavosťou je, že vodič si môže zapnúť pohon všetkých kolies, predných kolies alebo zadných kolies. O prísun energie do elektromotorov sa stará 56,8 kWh batéria vyrobená s materiálov lítium-nikel-mangán-kobalt-oxid. Brzdy sú prevzaté z Ford Mustang GT4.

Mustang Mach-E 1400

Prototyp sa v blízkej budúcnosti ukáže na mimoriadnon preteku NASCAR. Spoločnosť chce, aby ľudia videli, ako rýchlo sa dajú elektrické autá porovnávať s tradičnými automobilmi.

Mustang Mach-E 1400