Hyundai predstavil Tucson Sport. U nás sa predávať nebude.

Hyundai predstavil Tucson Sport. U nás sa predávať nebude.

29. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Športovo upravené SUV-čka sú v dnešnej dobe populárne. Snáď nie je automobilka, ktorá nemá v ponuke SUV so športovým vzhľadom. Juhokórejska automobilka Hyundai nie je výnimka. V našich končinách máme v ponuke Hyundai Tucson N-Line. Avšak v juhoafrickej republike bol predstavený Tucson Sport, ktorý vyzerá o niečo športovejšie a dostane aj vyšší výkon.

V Južnej Afrike bol pred pár rokmi v ponuke Tucson Sport pred faceliftom, ale za dobu predaja sa predalo len 516 kusov. Preto bola ukončená výroba. Až teraz bol predstavený faceliftovaný Tucson Sport, ktorý ponúkne vyšší výkon než predchodca.

Po dizajnovej stránke dostáva športový Tucson športový predný a zadný nárazník, športové prahy, 19″ čierne elektróny a štvoricu koncoviek výfukov. V interiéri už športové doplnky nenájdeme. Verzia Sport vychádza z juhoafrickej najvyššej výbavy Elite, takže v interiéri nájdeme kožené sedadlá a bohatú výbavu.

 

Pod kapotou sú v ponuke dva agregáty. Naftový dvojliter s výkonom 205 koní a krútiacim momentom 460 Nm. Agregát je spojený s 8-stupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou a poháňa len predné kolesá. Ďalší 1,6 litrový benzín T-GDi má výkon 205 koní a krútiaci moment 300 Nm. Poháňané sú predné kolesá cez 7-stupňovú automatickú prevodovku DCT.

Hyundai Tucson Sport bude v ponuke len v Južnej Afrike a u nás s ním nemusíme rátať. V našich končinách máme v ponuke len Tucson N-Line a budúci rok by mal na trh prísť Tucson N, ktorý bude pravdepodobne poháňať 2,0 T-GDi s výkonom vyše 300 koní.

Mimochodom minulý týždeň sme mali na test Hyundai Tucson N-Line, tak sa môžeš tento týždeň tešiť na test.