Hyundai predstaví vo Frankfurte svoje prvé pretekárske vozidlo s čisto elektrickým pohonom.

Hyundai predstaví vo Frankfurte svoje prvé pretekárske vozidlo s čisto elektrickým pohonom.

7. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Elektrifikácia vozidiel patrí do dnešnej doby. Či chceme alebo nie automobilky stále predstavujú nové a nové elektromobily a motoristický šport nie je výnimkou. Automobilky ako napríklad Jaguar, Audi a Volkswagen sú súčasťou elektrického motoršportu, no čoskoro do tohto elektrického sveta vstúpi aj automobilka Hyundai s novým vozidlom.

Hyundai Electric race car

Športová divízia Hyundai Motorsport, ktorá sídli v nemeckom meste Alzenau dnes oznámila, že ich prvé pretekárske vozidlo s nulovými emisiami bude predstavené už budúci mesiac, avšak veľa informácií zatiaľ nebolo zverejnených. Môžeme sa jedine pozrieť na oficiálne video, ktoré trochu odhaľuje novinku. S veľkou pravdepodobnosťou sa bude jednať o auto podobné Velosteru N TCR. O pohon sa bude starať elektromotor alebo dvojica elektromotorov umiestnených na zadnej náprave. Počítať môžeme aj s ľahkou karosériou vyrobenou s uhlíkových vlákien.

Samotnú technológiu Hyundai Motorsport pravdepodobne vyvíjal s chorvátskou spoločnosťou Rimac. V máji tohto roku Kia oznámila, že investuje do spoločnosti Rimac 90 000 dolárov.

K elektrickému projektu sa vyjadril aj šéf Hyundai Motorsport Andrea Adamo. Toto prezradil:

Hyundai Motorsport vstupuje teraz do novej éry. Náš tím v Alzenau už veľa mesiacov už usilovne pracuje na elektricky poháňanom vozidle. Už čoskoro budeme môcť predstaviť výtvor tejto práce. Táto nová kapitola je logickým rozšírením našich predchádzajúcich motoristických aktivít.

Nové pretekárske auto s elektrickým pohonom bude predstavené na autosalóne vo Frankfurte už budúci mesiac. Veľmi sa tešíme na predstavenie tejto novinky a určite ti prinesieme informácie priamo z Frankfurtu.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.