Hyundai predstaví na ženevskom autosalóne novú generáciu i20. Tento rok predstaví Hyundai viacero vozidiel.

Hyundai predstaví na ženevskom autosalóne novú generáciu i20. Tento rok predstaví Hyundai viacero vozidiel.

6. februára 2020 0 Od spiatocka.sk

Súčasná generácia Hyundai i20 je na trhu nejaký ten rok a v podstate je čas na novú generáciu pretože konkurencia nespí na vavrínoch. Kórejská automobilka nenechá nič len tak a už o pár týždňov predstaví novú generáciu i20.

Hyundai i20 2020

Nová generácia Hyundai i20 bude prvým vozidlom s dizajnovým jazykom Sensous Sportiness, ktorý sa vyznačuje harmóniou a dokonalým vyvážením štyroch základných prvkov, ktorými sú: proporcie, architektúra, styling a technológia. Tento dizajnový jazyk má za úlohu obohatiť vozidlá Hyundai o prirodzenú krásu a výrazným vzhľadom vytvoriť vyššiu emotívnu hodnotu a príťažlivosť. Novinka tak bude pôsobiť oveľa športovejšie a modernejšie.

V interiéri nájdeme dva 10,25-palcové displeje. Jeden bude ako virtual kokpit a druhý centrálny dotykový displej.

O technike Hyundai nič neprezradil, ale pod kapotou môžeme očakávať pravdepodobne atmosférický benzín 1,2 a turbom preplňovaný motor 1,0 TGD-I.

Hovorí sa aj o ostrej verzii N. Podľa našich neoficiálnych informácií by mala prísť verzia i20 N začiatkom budúceho roka na trh, takže koncom roka by mohlo prebehnúť predstavenie. Pod kapotou i20 N by mal byť motor 1,6 T-GDi s výkonom viac ako 200 koní s pohonom predných kolies a manuálnou prevodovkou.

Hyundai i20 2020

Hyundai i20 bude predstavený na autosalóne v Ženeve. Prinesieme ti info priamo z autosalónu. Okrem toho Hyundai na jar predstaví facelift i30 a v lete bude predstavený i30 N-Line. Taktiež sa môžeme tento rok tešiť na nový Tucson alebo Santa Fe. Fotky nového Tucsonu sme zverejnili v článku dávnejšie.