Golf ôsmej generácie by mal byť predstavený tento rok.

Golf ôsmej generácie by mal byť predstavený tento rok.

18. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

S predstavením Golfu ôsmej generácie to je veľmi zamotané. Začiatkom tohto roku boli zverejnené odhady, že toto obľúbené vozidlo bude čoskoro predstavené. Neskôr sa objavili informácie, že novinka nebude predstavená tento rok a nakoniec v marci bola táto informácia oficiálne potvrdená. Tak kde je problém? Na to sa pozrieme nižšie.

Len nedávno bola odhalená skica interiéru nového Golfu a aj špionážne fotografie. Na nich bolo vidno, že novinka bude mať centrálny dotykový displej s multimediálnym systémom, virtual kokpit a tretí displej vľavo od volantu. Lenže toľko displejov potrebuje moderný multimediálny systém a práve ten je problém. Oproti siedmej generácií má ôsma generácia Golfu desaťkrát väčší systém, ktorý je nestabilný. Kvôli tomu sa zdržuje predstavenie. Avšak portál Automotive News uviedol, že generálny riaditeľ VW dal inžinierom ultimátum. Volkswagen Golf ôsmej generácie musí prísť k zákazníkom ešte tento rok. Takže predstavenie by malo prebehnúť o niečo skôr. Ak sa podarí, tak pravdepodobne na autosalóne vo Frankfurte.

Mimochodom Volkswagen Golf ôsmej generácie je postavený na modulárnej platforme MQB Evo. Pod kapotou nájdeme dieselové aj benzínové agregáty s objemom od jedného do dvoch litrov. Základ bude určite tvoriť 1,0 TSI s výkonom 115 koní. Ďalej môžeme očakávať 1,5 TSI (150k), 2,0 TSI (190k), 1,6 TDI (115k) a 2,0 TDI (150-190k).