Ford predstavil aktualizované Mondeo. Do ponuky pribudla hybridná verzia.

Ford predstavil aktualizované Mondeo. Do ponuky pribudla hybridná verzia.

18. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

S modelom Mondeo to vyzeralo všelijako. Hovorilo sa o ukončení výroby, no našťastie Ford dnes na autosalóne v Belgicku predstavil facelift Mondea. Takže je isté, že pár rokov ešte bude Mondeo v ponuke aj keď sa možno jedná o poslednú generáciu. Novinka prináša nový automat, hybrdinú verziu a upravený dizajn.

Ford Mondeo 2019

Facelift Mondea má zmenený dizajn prednej masky, upravené predné svetlá a upravený nárazník. Predné hmlové svetlá sú po novom LED. Na zadnej časti sú svetlá s novým dizajnom a tiež chrómová lišta cez celú šírku veka batožinového priestoru. V interiéri sa veľké zmeny neodohrali. Najväčšou zmenou je otočný volič automatickej prevodovky. Do ponuky pribudnú nové čalúnenia a dekorácie. Taktiež bude v ponuke športová úroveň výbavy ST-Line a prémiová Vignale.

Čo sa týka motorizácií, tak asi najviac záujimava motorizácia bude hybridná. Však podľa slov Fordu má byť 50% predaných vozidiel s hybridným pohonom. Poháňať túto verziu bude 2,0 litrový benzínový motor Atkinson a elektromotor so spoločným výkonom 187 koní. Podľa automobilky má byť spotreba hybridu 4,4 litra. Objem batožinového priestoru bude kvôli baktériám len 404 litra. Okrem hybridu budú v ponuke 2,0 litrové vznetové agregáty EcoBlue, ktoré spĺňajú emisnú normu Euro 6d a budú naladené na výkon 120, 150 a 190 koní. Dve výkonnejšie verziu budú môcť byť spojené s novým 8-stupňovým automatom s hydrodynamickým meničom. Tento automat nahradí dvojspojku PowerShift. V ponuke bude aj pohon všetkých kolies. Pre benzínových nadšencov bude iba 1,5 litrový EcoBoost s výkonom 165 koní.

Po technickej stránke Mondeo dostane nový adaptívny tempomat s funkciou plachtenia, ktorý dokáže sám vozidlo zastaviť a tiež vypnúť motor po státí viac ako 3 sekundy. Potom len stačí ak šofér trochu stlačí plyn a vozidlo sa zasa rozbehne.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.