Firma Bosch predstavila moderné 3D digitálne budíky.

Firma Bosch predstavila moderné 3D digitálne budíky.

14. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

V dnešnej dobe sú analógové budíky už zastaralé a pomaly sa aj do lacnejších áut dostávajú digitálne budíky. No tie nebudú moderné naveky. Čoskoro sa možno vo vozidlách objavia 3D digitálne budíky, ktoré sú vraj bezpečnejšie, pohodlnejšie a prehľadnejšie. 

3D kokpit

Nový 3D virtual kokpit od firmy Bosch dokáže premietať v 3D rôzne informácie, ktoré budú lepšie viditeľné a prehľadnejšie. Taktiež asistenčné systémy dokážu zobraziť upozornenia alebo veľmi dôležité informácie údaje bližšie k šoférovi. Tým pádom ich šofér uvidí lepšie a oveľa rýchlejšie.

Taktiež systém dokáže s pomocou kamier premietať 3D priestor okolo vozidla. Vodič nebude musieť pri cúvaní sledovať displej ani spätné zrkadlá. Stačí ak bude pozerať do budíkov.

Technológia použitá v displeji bude vytvárať skutočné trojrozmerné objekty v priestore medzi volantom a budíkmi. Je to celkom zaujímavá technológia, ale je dosť možné, že 3D objekty budú zamestnávať vodiča a ten sa nebude venovať jazde. Nech to už bude akokoľvek, tak firma Bosch je pripravená na integráciu novej technológie do vozidiel. Treba len počkať pokiaľ sa dohodnú s nejakou automobilkou, ktorá umiestni 3D kokpit do svojho vozidla.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.