Ferrari Puronsague bude postavené na základe Ferrari Roma.

Ferrari Puronsague bude postavené na základe Ferrari Roma.

24. decembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Segment SUV je dnes veľmi populárny a preto aj výrobcovia luxusných, poprípade športových áut vyrábajú SUV. Však len nedávno Aston Martin predstavil model DBX. Lenže Ferrari má o dva roky predstaviť tiež nové SUV, ktoré má byť vraj najlepšie.

Ferrari Puronsague

Zatiaľ čo isto vieme povedať je, že nové SUV bude mať názov Puronsague, ale to je zatiaľ všetko. Čo sa týka technológie, tak to sú zatiaľ odhady. Avšak podľa najnovších informácií portálu Autoexpress má byť nové SUV postavené na rovnakej platforme, na ktorej je postavené Ferrari Roma. Vďaka tejto platforme bude mať Puronsague pohon všetkých kolies, ale pod kapotou môžu byť agregáty V6, V8 a V12. Taktiež platforma umožňuje použitie aj plug-in hybridného pohonu, ale ten nebude podľa Enrica Galliera kombinovaný s motorom V12. Motor V12 je podľa neho ťažký a v kombinácii s ťažkými batériami by malo SUV vysokú váhu.

Ferrari Puronsague bude predstavené v roku 2021 a podľa slov Ferrari to má byť jedno z najlepších SUV sveta. Okrem toho v roku 2022 bude predstavený nástupca LaFerrari.