Extrémna Honda NSX Type R debutuje na jeseň tohto roku.

Extrémna Honda NSX Type R debutuje na jeseň tohto roku.

29. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Honda NSX nie je žiadna novinka a na trhu už je nejaký ten čas. Poháňa ju 3.5 litrový šesťvalec a tri elektromotory. Z toho dva sú uložené na prednej náprave a jeden na zadnej. Spoločný výkon tejto sústavy je 650 koní. To stačí aby Honda NSX dosiahla maximálnu rýchlosť až 308 km/h. Lenže väčšina superšportov má oveľa vyšší výkon a preto sa Honda rozhodla predstaviť verziu Type R.

Honda NSX Type R bude mať rovnaké pohonné ústrojenstvo, avšak výkon bude naladený pravdepodobne na 650 koní. Okrem zvýšeného výkonu bude mať Type R zvýšenú torznú tuhosť, zlepšené brzdy, podvozok, riadenie a samozrejmosťou je aj lepšia aerodynamika. Taktiež môžeme na vozidle očakávať aj pneumatiky Continental SportContact 6. Toto všetko bude stačiť aby novinka zvládla šprint na stovku za 3,1 sekundy a zvládla maximálnu rýchlosť vyššiu ako 310 km/h. Lenže tieto údaje nebudú stačiť na konkurentov ako McLaren 720S alebo Audi R8 V10, no tabuľky nie sú všetko. Honda NSX Type R môže na okruhu všetkým ukázať kto je pánom. Pravdepodobne sa tak aj stane na nemeckom okruhu Nurburgring.

Novinka by mala byť oficiálne predstavená na autosalóne v Tokio, ktorý sa uskutoční na jeseň. Mimochodom na americkom trhu sa bude novinka volať Acura NSX Type R.

Hyundai i30 Fastback N Performance