Cristiano Ronaldo má novú hračku za milión €.

Cristiano Ronaldo má novú hračku za milión €.

29. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Futbalistu a „simulanta“ Cristiana Ronalda asi veľmi predstavovať nemusím. Jedná sa jedného z najúspešnejších futbalistov sveta. Teda aspoň dúfam. Do futbalu sa moc nevyznám, ale skôr sa pozrieme na jeho novú „lacnú“ hračku, ktorú si zaobstaral na koniec sezóny.

Mclaren

Len nedávno sa na instagrame futbalistu Cristiana Ronalda objavila fotka s jeho novou hračkou. Jedná sa o veľmi zaujímavé auto McLaren Senna, ktoré stojí jeden milión eur. Futbalista síce neopísal podrobnosti, ale týchto vozidiel bolo predaných len 500 kusov a všetky boli predané už pred verejnou premiérou, ktorá prebehla minulý rok v Ženeve. Pod kapotou tohto vozidla sa nachádza preplňovaný 4,0 litrový osemvalec s výkonom 800 koní a krútiacim momentom 800 Nm. Stovku zvláda za 2,8 sekundy, 200 km/h za 6,8 sekundy a 300 km/h za 17,5 sekundy. Čistá hmotnosť je 1 198 kg a podľa slov McLarenu je Senna najľahšie auto od čias modelu F1. Celkový pomer výkonu k hmotnosti je 668 koní na tonu alebo 1,5 kg na jednu konskú silu.

Dizajn McLarenu Senna navrhol britský dizajnér Robert Melville a musím uznať, že sa mu fakt podaril. Dizajn je naozaj brutálny, športový s množstvom aerodynamických prvkov vrátane veľkého krídla vzadu. Dvere sú celé vyrobené z uhlíkových vlákien a ozvučenie bolo taktiež vyrobené čo najľahšie. Váži len 7,2 kg.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Prvé športové vozidlo Cristiana Ronalda bolo Audi S3 Coupe, ktoré si kúpil v roku 2000. Pod kapotu má 1,8 litrový benzín s výkonom 210 koní. Toto vozidlo sa minulý rok predalo za 20 000€. Okrem toho má dnes Ronaldo v garáži približne dvadsať áut. V jeho garáži by si našiel Bentley Continental GT, Lamborghini Aventador LP700, Rolls-Royce Phantom a Bugatti Chiron. Taktiež sa tento futbalista stane majiteľom najdrahšieho auta na svete. Jedná sa o Bugatti La Voiture Noire. Výkon vozidla je 1 500 koní a dosiahne maximálnu rýchlosť 420 km/h. Cena tohto kúsku je 16,5 milióna eur.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.