Elektrický Nissan Ariya bude predstavený budúci týždeň.

Elektrický Nissan Ariya bude predstavený budúci týždeň.

11. júla 2020 0 Od spiatocka.sk

To, že japonská automobilka Nissan tento rok predstaví elektrický crossover nie je žiadne tajomstvo. Už pred pár mesiacmi unikli patentové snímky nového vozidla. Teraz však Nissan zverejnil upútavku a presný dátum predstavenia.

Nissan Ariya

Koncept elektrického crossoveru bol predstavený minulý rok na autosalóne v Tokiu, no oficiálne online predstavenie prebehne 15.7.2020. Čo sa týka technických údajov, tak veľa informácií nemáme. Vieme, že Ariya je prvé vozidlo postavené na platforme CMF-EV. V ponuke bude verzia s pohonom predných kolies a s pohonom všetkých kolies. Najvýkonnejšia verzia zvládne šprint na 100 km/h za menej ako päť sekúnd a dojazd má byť 480 km podľa EPA. V ponuke bude aj poloautomatický systém ProPilot 2.0.

Nissan Ariya

Výkonný riaditeľ Makoto Machida povedal:

Ariya je fúziou elektrifikácie a zdokonalených asistenčných systémov vodiča, ktoré sú krokom k budúcim autonómnym systémom riadenia. Očakávame, že tento model bude hrať kľúčovú úlohu pri príprave značky na úplne novú éru.

Nissan Ariya sa začne vyrábať na jeseň 2020 v japonskej továrni Tochigi. V severnej Amerike začína cena na 40 000 dolárov.

Nissan Ariya