Elektrické BMW iX3 odhalil únik fotiek.

Elektrické BMW iX3 odhalil únik fotiek.

27. apríla 2020 0 Od spiatocka.sk

Z nemeckej prémiovej trojky má elektrické SUV v ponuke Audi a Mercedes-Benz, no BMW zatiaľ nemá v ponuke elektrické SUV. Avšak to sa čoskoro zmení pretože mníchovská automobilka chystá iX3.

BMW iX3 offiziell

V roku 2018 BMW predstavilo koncept BMW iX3. Jednalo sa v podstate o predzvesť elektrického SUV. Koncom roku 2019 zverejnilo technické špecifikácie tohto vozidla. Avšak teraz sa môžeme pozrieť na uniknité fotografie. Nejedná sa síce o oficiálne fotografie, no dá sa predpokladať, že sa jedná o skutočný únik. Na fotkách nie je vidieť žiadna úprava.

Čo sa týka dizajnu, tak iX3 je skoro rovnaké ako koncept. Rozdielné sú predné ladvinky, ktoré nie sú spojené. Zmenený je aj zadný nárazník. Celkovo vyzerá auto na prvý pohľad ako X3, takže sa auto nedá zameniť s iným modelom.

BMW iX3 offiziell

Interiér zatiaľ nebol odhalený, ale predpokladám, že bude rovnaký ako má X3, ale modernejší a viac vhodnejší pre elektromobil.

O pohon sa stará elektromotor s výkonom 286 koní a krútiacim momentom 400 Nm. Batéria s kapacitou 74 kWh ponúkne dojazd 440 km podľa WLTP.

Zdroj: Scott26.unofficial