BMW 2 Coupe bolo odfotené bez kamufláže. Dostane pohon predných kolies?

BMW 2 Coupe bolo odfotené bez kamufláže. Dostane pohon predných kolies?

27. apríla 2020 0 Od spiatocka.sk

Mníchovská automobilka BMW bola v minulosti známa tým, že ich vozidlá mali iba zadný pohon, poprípade pohon všetky kolies. Avšak čas letí a niektoré vozidlá BMW dostali pohon predných kolies. Ako prvé dostalo predný pohon BMW radu 2 Active Tourer a Gran Tourer. Neskôr dostalo predný pohon BMW radu 1 a 2 Grand Toruer. Dostane aj BMW 2 Coupe predný pohon?

BMW 2 G42

Minulý rok v novembri prezradil šéf vývoja BMW Gernot Stuhl zaujímavé informácie o BMW 2 Coupe. Podľa jeho slov väčšina zákazníkov, ktorí si kupujú BMW 2 Grand Coupe nepozerajú na typ pohonu. Avšak zákazníci, ktorí si kupujú BMW 2 Coupe pozerajú aj na typ pohonu. Preto BMW 2 Coupe prejde generačnou zmenou, ale pohon zadných kolies zostane. Toto bude asi výborná správa pre fanúšikov BMW, ale poďme sa pozrieť ešte na dizajn.

Predná čas vyzerá oveľa modernejšie a športovejšie, no ľadvinky nie sú veľké ako v prípade ostatných BMW. Páči sa mi aj línia, ktorá začína na prednej maske a pokračuje smerom k nárazníku. Zadná časť mi veľmi pripomína BMW 8 Coupe, ale v menšom.

Interiér ešte nebol nafotený, ale ten bude s veľkou pravdepodobnosťou podobný BMW radu 2 Gran Coupe.

BMW 2 Coupe G42

Čo sa týka motorov, tak očakávať môžeme štvorvalce a šesťvalec. Očakávame verzie 220i s výkonom 184 koní, 220d s výkonom 190 koní, 230i s výkonom 258 koní a M240i s výkonom 350 koní. Športová verzia M2 môže dostať preplňovaný 3,0 litrový šesťvalec s výkonom 420 koní. M2 Competition dostane výkon až 450 koní. Všetky verziu budú pravdepodobne spojené s 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Verzie M2 môžu dostať aj manuálnu 6-stupňovú prevodovku.

Predstavenie očakávame v druhej polovici roku 2020 a predaj by sa mal začať na konci roku 2020.