DongFeng T5 Evo Hurricane Edition vyzerá skoro ako Urus. Na Slovensku sa zatiaľ nepredáva.

DongFeng T5 Evo Hurricane Edition vyzerá skoro ako Urus. Na Slovensku sa zatiaľ nepredáva.

28. mája 2023 0 Od spiatocka.sk

Vozidlo DongFeng T5 Evo len nedávno vstúpilo na slovenský trh. O tom sme natočili video s prvými dojmami s T5 Evo. Avšak toto vozidlo sa v Číne predáva takmer dva roky a postupne v ponuke pribúdajú rôzne verzie. Teraz v Číne prichádza T5 Evo Hurricane Edition s ozaj zaujímavým dizajnom, ale aj menšou úpravou pod kapotou.

Hlavné rozdiely oproti základnému modelu sú v dizajne exteriéru. DongFeng T5 Evo Hurricane Edition má agresívnu prednú masku, ktorá však obsahuje štandardnú svetelnú techniku. Svetlomety môžu byť halogénové alebo Full LED. Dizajn je agresívnejší, maska ​​chladiča sa rozšírila a pribudla imitácia uhlíkových vlákien. Odlišný je aj zadný nárazník s imitáciou vzduchovodov a difúzorom. Na dverách pribudli čierne obklady. S novým dizajnom sa celková dĺžka vozidla zväčšila o 30 mm (až na 4595 mm), ale vozidlo vnútri nenarástlo. Väčšiu dĺžku majú na svedomí dizajnové prvky. Zmeny v kabíne sú na úrovni dekoračných odtieňov, no navyše je tu nový volič prevodovky s priehľadnou hlavicou.

Edícia Hurricane má aj jednu technickú vlastnosť. Výkon motora 1,5 turbo zostal štandardný (197 k), ale maximálny krútiaci moment sa zvýšil z 285 na 300 Nm, to znamená, že vozidlo by sa malo trochu zrýchliť. Prevodovka ostala štandardná automatická a ostal aj pohon predných kolies.

Vozidlo Hurricane Edition sa ponúka s rovnakými úrovňami výbavy ako základná verzia, ale ceny sú o niečo vyššie. V Číne sa pohybujú v prepočte na doláre od 15 000 do 19 200 USD. Na Slovensku DongFeng T5 Evo začína na sume 30 990€ s DPH. Viac informácií o vozidle, ale aj skúšobnú jazdu ti poskytnú v Petrocars v Galante.