Divízia M zvažuje výrobu samostatného vozidla, ktoré bude konkurovať vozidlám Mercedes-AMG.

Divízia M zvažuje výrobu samostatného vozidla, ktoré bude konkurovať vozidlám Mercedes-AMG.

17. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Posledné obdobie pre nadšencov BMW nebolo zrovna najlepšie. Automobilka síce konečne predstavila po dvoch desaťročiach M8, no na druhej strane v budúcnosti nebude pokračovať vo výrobe motoru V12 a ani superšport neuzrie svetlo sveta. Lenže netreba plakať. Divízia M vraj plánuje výrobu samostatných vozidiel M.

Podľa portálu motor1.com povedal tento týždeň šéf divízie M Markus Flasch prezradil zaujímavé informácie. Divízia M v súčasnosti analyzuje možnosti výroby samostatného vozidla, ktoré nemá žiadneho predchodcu a ani nie je postavené na základe žiadneho vozidla BMW. Dokonca by sa mohlo jednať o viacero čistokrvných vozidiel M. Žiaľ viac informácií neprezradil a momentálne nie je isté aký pohon dostanú také vozidlá. Poháňať ich môže spaľovací motor, hybridné ústrojenstvo alebo elektromotor. Vzhľadom na to, že vozidlá budú predstavené až o niekoľko rokov, tak s veľkou pravdepodobnosťou bude použitý hybridný alebo elektrický pohon.

Nech už dostane čistokrvné vozidlo M akýkoľvek pohon, tak určite sa bude jednať o mimoriadne dobré vozidlo. Však bude musieť súperiť s vozidlami Mercedes-AMG GT a GT 4-Door Coupe.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: motor1.com