Dámy a páni posaďte sa do luxusného ruského sedanu Aurus Senat

Dámy a páni posaďte sa do luxusného ruského sedanu Aurus Senat

21. septembra 2018 0 Od spiatocka.sk

O vozidlách Aurus z projektu Kortež som napísal už veľa článkov, ale o interiéri sedanu Senat som nepísal zatiaľ nič. Preto v dnešnom článku si prejdeme interiér tejto luxusnej limuzíny. Ale pripomeňme si ešte, že Aurus je nová ruská luxusná značka, ktorá má v ponuke sedan, mikrobus, SUV a luxusnú limuzínu. Primárne tieto vozidlá budú určené pre štátnych zamestnancov Ruska, ale v ponuke budú aj pre bežných ľudí.

Aurus Senat poháňa 4,4 litrový osemvalec s výkonom 598 koní. Vďaka takému výkonu 2,74 tony ťažká limuzína zrýchli na stovku za 6 sekúnd a dosiahne maximálnu rýchlosť 250 km/h. No poďme sa pozrieť dnu.

Jednoduchej palubnej doske dominujú dva širokouhlé displeje, ktoré sú spojené jedným kusom skla. Dvojramenný kožou potiahnutý volant pôsobí jednoducho a luxusne, no nemôžem si pomôcť. Veľmi mi pripomína volant v triede S. Ak sa presunieme od volantu k stredovému tunelu, tak na ňom nájdeme dekoráciu z pravého dreva, kožou čalúnenú prevodovú páku a ovládače infotaimentu, ktoré sú vyrobené z hliníka.

Na zadných sedadlách panuje tiež veľký luxus a komfort. Sedadlá sú el. ovládane v rôznych smeroch. Na stredovej konzole vzadu sa dá ovládať vyhrievanie a vetranie sedadiel, taktiež aj klimatizácia, ktorá je v aute 4-zónová. Tiež pre cestujúcich vzadu je k dispozícii jedna 220V zásuvka, jedna 12V zásuvka a 2x USB.

Čo povieš na interiér Senatu? Kúpil by si si radšej Rolls-Royce, Bentley alebo Aurus?