Boli odhalené fotky novej Škody Rapid. Žiaľ u nás ešte nebude v ponuke.

Boli odhalené fotky novej Škody Rapid. Žiaľ u nás ešte nebude v ponuke.

20. septembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Škoda Rapid je na našom európskom trhu známe auto. V predaji bol Rapid niekoľko rokov a po cestách ich jazdí množstvo. Lenže v decembri minulého roku Rapid nahradila nová Škoda Scala, ale len na európskom trhu. a čínskom trhu Rapid zostáva naďalej v ponuke. Práve preto prechádza výraznejším faceliftom.

Škoda Scala

Po dizajnovej stránke prešla predná časť najväčšou zmenou. Predná maska je po novom veľmi podobná Scale a taktiež aj svetlá. Vzadu sú zmeny už mierne. Ako to býva pri nových modeloch Škoda zvykom, tak po facelifte už nenájdeme vzadu znak Škoda, ale nápis.

Interiér nebol zatiaľ zverejnený, ale tam sa s veľkou pravdepodobnosťou zmeny neodohrajú. Po technickej stránke sa tiež žiadne zmeny neodohrali. Pod kapotou sa nachádza atmosférický 1,5 litrový benzínový štvorvalec s výkonom 110 koní. Poháňaná je samozrejme len predná náprava. V ponuke aj naďalej zostáva Spaceback a sedan. Nepomýlil som sa. V Číne nie je Rapid liftback, ale sedan.

Hovorí sa, že budúci rok na autosalóne v Moskve by mal byť predstavený upravený Rapid pre ruský trh. Scala sa tam asi predávať nebude.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.