BMW M8 Competition bolo nafotené bez maskovania vrátane interiéru.

BMW M8 Competition bolo nafotené bez maskovania vrátane interiéru.

4. decembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Nové BMW radu 8 poznáme už nejaký ten mesiac. Poznáme tiež verziu M850i, ktorá má pod kapotou dvakrát prepĺňaný 4,4 litrový osemvalec s výkonom 530 koní. No ostrú verziu M8 zatiaľ mníchovská automobilka nepredstavila aj keď nie je tajomstvo, že M8 príde.

BMW M8 Competition

Na internete sa objavili fotky BMW M8 a to hneď vo verzii Competition. Na prvý pohľad je hneď jasné, že sa jedná o ostrú verziu M. Predný agresívny nárazník má tri veľké otvory s karbónovým lemovaním a splitter na spodnej strane. Ladvinky sú lakované čiernou farbou. Pri pohľade z boku si môžeš všimnúť výduchy vzduchu na prednom blatníku a nápis M8. Pneumatiky Michelin sú obuté do 20″ elektrónov, pod ktorými sú karbón-keramické brzdy so zlatými strmeňmi. Do očí taktiež bije dvakrát prehnutá karbónová strecha a aerodynamické spätné zrkadlá. Na zadnej strane je štvorica okrúhlych koncoviek výfuku, karbónová odtrhová hrana a karbónový difúzor.

eshop spiatocka.sk

V interiéri je športový volant s dvoma červenými tlačidlami, ktoré umožňujú si uložiť nastavenia vozidlá. Športový charakter v interiéri zväčšuje karbónové obloženie, volič automatu s logom a dvojfarebné anatomické sedadlá.

BMW M8 Competition

Technické údaje zatiaľ nie sú zverejnené, ale s veľkou pravdepodobnosťou bude pod kapotou dvakrát prepĺňaný 4,4 litrový osemvalec s odhadovaným výkonom 626 koní. Avšak špekuluje sa, že verzia Competition môže mať až 650 koní. Šprint z nuly na sto by malo M8 Competition zvládnuť za 3,3 sekundy a ručička tachometra by mala zastaviť na 305 km/h. No toto sú zatiaľ len odhady. Samozrejmosťou bude 8-stupňová automatická prevodovka a pohon všetkých kolies s možnou pohonu len zadnej nápravy.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: German Car Forum