BMW M3 Touring kombi zobrazené na patentových obrázkoch. Môžeme očakávať praktický športiak?

BMW M3 Touring kombi zobrazené na patentových obrázkoch. Môžeme očakávať praktický športiak?

18. marca 2022 0 Od spiatocka.sk

Päťdverová verzia BMW M3 bola prvýkrát ohlásená v lete 2020 a vlani na jeseň spoločnosť vzbudila záujem fotkou maskovaného prototypu. A teraz?…čakanie pokračuje. Dolaďovanie “emka” s iným typom karosérie ešte nie je dokončené. Podľa predbežných informácií by debut mal prebehnúť najskôr v lete. Pred pár dňami ale divízia BMW M zverejnila video, na ktorom je prototyp BMW M3 Touring radu E46 vyrobený v roku 2000 (zatiaľ je to jediná továrenská päťdverová M3) a fragment budúceho kombi.

BMW M3 Touring

Teraz sú tu patentové snímky budúceho päťdverového “emka” a pochádzajú z Číny! Vo zverejnenom dokumente bol dôvod na meškanie debutu. Ukazuje sa, že BMW M3 Touring bude mať od samého začiatku nový interiér, ktorý pôjde do celého predfaceliftu radu tretej a štvrtej série. Je úplne rovnaký ako elektrický liftback BMW i4 , teda s dvomi kombinovanými obrazovkami a multimediálnym systémom iDrive 8.

Podľa patentových obrázkov bude mať kombi rovnaký dizajn prednej časti ako aktuálne BMW M3 sedan. Takmer neporušený je aj zadný nárazník s difúzorom a štvoricou výfukov. Podľa predbežných informácií bude kombi ponúkané len v najvýkonnejšej verzii BMW M3 Competition xDrive s motorom s výkonom 510 koní, automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies.

BMW M3 Touring