BMW Concept Touring Coupe je postavený na BMW Z4.

BMW Concept Touring Coupe je postavený na BMW Z4.

20. mája 2023 0 Od spiatocka.sk

Pamätáte si na trojdverové BMW Z3 Coupe, ktoré sa vyrábalo v rokoch 1998 až 2002? Pre charakteristické proporcie karosérie sa tomuto modelu prilepila prezývka „klaunská topánka“. Nasledujúci model Z4 Coupe mal odlišný dizajn a následne BMW úplne opustilo samostatné kupé založené na „Z”. Teraz však nastala renesancia: BMW Concept Touring Coupe v týchto dňoch debutovalo na súťaži elegancie Villa d’Este.

“Klaunská topánka” je späť: Dizajnéri opäť použili formát shooting brake s dlhou strechou, takmer kolmými tretími dverami a veľkým kufrom. Zásahy do výkonovej štruktúry karosérie roadsteru sa ukázali ako minimálne. Za sedadlami zostali zachované silné bezpečnostné oblúky na ochranu jazdcov v prípade prevrátenia. Mnoho nových častí karosérie je vyrobených z hliníka.

Predná časť športového vozidla zostala nedotknutá, až na to, že do ladviniek boli nainštalované pôvodné mriežky so zvislými lištami. Sériové zadné svetlá zostali zachované. Vpredu sú 20-palcové a vzadu 21-palcové kolesá. Výška kupé je rovnaká 1,31 m ako základný roadster.

Objem batožinového priestoru sa neuvádza. Tu je použité rovnaké čalúnenie s drahou talianskou kožou od Poltrona Frau ako v kabíne a navyše je v interiéri luxusné ambientné osvetlenie. Stroj je dodávaný s taškou Schedoni. Interiér zostal až na špeciálnu výbavu takmer štandardný, len zo stredového tunela zmizla priehradka na drobnosti. No pre menu multimediálneho systému je namiesto pôvodného roadsteru nakreslená animácia kupé.

BMW Concept Touring Coupe má 3.0 radový šesťvalcový turbomotor ako roadster BMW Z4 M40i (340 k). Neexistujú žiadne ďalšie podrobnosti o technike: s najväčšou pravdepodobnosťou sa to techniky jednoducho nedotklo. Hlavnou otázkou však je, kedy sa začne sériová výroba? Bohužiaľ, BMW uviedlo, že koncept bol vyrobený v jedinej kópii a výroba takéhoto kupé sa neplánuje. Ale v histórii je veľa príkladov, kedy boli tieto rozhodnutia promptne prehodnotené, takže čakáme na správy.