Automatická prevodovka z ruského Aurusu bola ponúknutá koncernu VW

Automatická prevodovka z ruského Aurusu bola ponúknutá koncernu VW

28. októbra 2018 0 Od spiatocka.sk

Koncom augusta na autosalóne v Moskve boli predstavené vozidlá značky Aurus, ktoré bude využívať aj vláda Ruska. Najmä prezident Putin, ktorý sa na limuzíne značky Aurus vozí. Avšak vozidlá značky Aurus boli vyvinuté v projekte Kortež a vývoj trval šesť rokov. Tiež tento vývoj nebol lacný a to znamená, že nejaké peniaze treba zarobiť späť. Sedan Aurus Senat bude síce na trhu dostupný, ale v počte 200-300 kusov ročne. Preto treba zarobiť peniaze aj niekde inde. Jedným zo spôsobov ako zarobiť, je zdieľanie komponentov.

Ako prvé ruské ministerstvo obrany poverilo inštitút leteckých motorov aby skúsili motor zo sedanu Aurus Senat využiť v letectve. Automobilové agregáty sú lacnejšie než tie letecké a práve motor zo Senatu by mohol znížiť náklady na výrobu lietadiel.

Ďalší diel, ktorý by mohol byť použitý inde je automatická prevodovka zo Senatu. Ten totižto používa 9-stupňovú automatickú prevodovku, ktorá zvládne krútiaci moment do 1 000 Nm. Práve táto prevodovka bola ponúknutá koncernu VW Group, presnejšie pre vozidlá Bentley. Do britských vozidiel sa momentálne montuje prevodovka od spoločnosti ZF. Je však otázne ako sa VW k tejto ponuke vyjadrí. Momentálne nie je politická situácia najlepšia a v neposlednom rade môže prevodovka zo Senatu znížiť prestíž automobilky. Aj keď práve ruská prevodovka môže byť oveľa lepšia, ale o tomto je teraz ťažké hovoriť.