Audi SQ8 bolo natočené bez kamufláže v Kodani. Kedy sa môžeme tešiť na premiéru?

Audi SQ8 bolo natočené bez kamufláže v Kodani. Kedy sa môžeme tešiť na premiéru?

30. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Momentálna hviezda nemeckej automobilky Audi je koncept E-Tron GT, ktorý bol predstavený na autosalóne v Los Angeles. Avšak očakávalo sa, že práve SQ8 zažiari na tomto autosalóne, ale zatiaľ Audi ešte testuje športové SUV Coupe.

Včera bolo v Kodani natočené SQ8 úplne bez kamufláže. S veľkou pravdepodobnosťou budeš môcť vidieť presne také isté SQ8 aj v showroome.

eshop spiatocka.sk

Pri pohľade na zadnú časť si môžeš všimnúť okrem štvorice výfukov aj nápis TDI. To naznačuje, že pod kapotou bude rovnaký vznetový agregát aký má SQ7. Teda 4,0 litrový osemvalec s výkonom 429 koní a krútiacim momentom 900 Nm, ktorý je k dispozícii už od 1 000 ot./min. Tento motor bude pre európsky trh. Na americkom trhu bude mať SQ8 3,0 litrový šesťvalec s výkonom 400 koní. Lenže toto sú nepotvrdené informácie a Audi možno prekvapí s osemvalcom.

Online predstavenie novinky by malo prebehnúť v priebehu pár týždňov, no premiéra by sa mala konať asi až v Ženeve. Najbližší autosalón je síce v Detroite, ale Audi oznámilo, že sa tohto autosalónu nezúčastní.

Nižšie ešte pripájam pár videí z testovania SQ8.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: motor1.com / spiatocka.sk