Audi S6 bolo nafotené bez maskovania. Pod kapotou bude pravdepodobne 2,9 litrový šesťvalec.

Audi S6 bolo nafotené bez maskovania. Pod kapotou bude pravdepodobne 2,9 litrový šesťvalec.

1. decembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Nová generácia Audi A6 už je nejaký ten mesiac na trhu, no stále chýba chýbajú športové verzie S6 a RS6. No vyzerá to tak, že na S6 už nebudeme čakať dlho.

Audi sa neobťažovalo skryť verziu S6 a tak si ju môžeme pozrieť bez kamufláže. Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa jedná o normálnu A6 S-Line. Po prvom preskúmaní je však vidieť športové kryvky a to najviac na zadnej časti. Tam môžeš vidieť športový nárazník, v ktorom sú štyri okrúhle výfuky. Normálna A6 má dve päťuholníkové koncovky. Predná čas je športovo navrhnutá a nárazník má po bokoch nasávanie.

eshop spiatocka.sk

Pod kapotou bude s veľkou pravdepodobnosťou dvakrát prepĺňaný 2,9 litrový šesťvalec s výkonom 450 koní. Výkon sa bude prenášať na všetky kolesá pomocou systému Quattro. Očakáva sa aj hybridná verzia, ale toto nie je potvrdené. Ostrá RS6 by mala byť predstavená o niečo neskôr ako S6 a pod kapotou by mal byť 4,0 litrový osemvalec s výkonom 605 koní a krútiacim momentom 800 Nm, ale toto tiež nie je potvrdené. Vyšší výkon RS6 dáva priestor slabšej verzie S6 na dodatočné úpravy čo môže zvýšiť výkon. Samozrejme aj RS6 bude mať časom verziu s vyšším výkonom.

Včera sme sa pozreli v článku aj na SUV coupe SQ8 bez kamufláže.

Foto: motor1.com