Audi predstavilo svoje rýchle kombi RS6 Avant. Novinka dostala agresívny dizajn a poriadnu zásobu výkonu.

Audi predstavilo svoje rýchle kombi RS6 Avant. Novinka dostala agresívny dizajn a poriadnu zásobu výkonu.

21. augusta 2019 0 Od Erik Surovič

Audi A6 C8 bolo svetu predstavené minulý rok na autosalóne v Ženeve, avšak stále chýbala v ponuke ostrá verzia s poriadnou porciou výkonu. Však RS6 Avant je legendárne kombi, no konečne sme sa dočkali novej generácie. Čo ponúkne? Na to sa pozrieme nižšie.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nové Audi RS6 Avant vyzerá brutálne a od bežnej A6 sa dá ľahko rozpoznať. Predná časť je agresívne tvarovaná. Nájdeme na nej ostro tvarovaný nárazník, veľké nasávacie otvory, brutálne svetlomety a krásne tvarovanú kapotu. Vzadu zasa nájdeme dvojicu koncoviek výfukov, ktoré sú lemované striebornou lištou. Toto riešenie veľmi pripomína obrovský difúzor z motoršportu.

Ak sa presunieme do interiéru, tak tam nájdeme klasickú palubnú dosku z A6 s dvoma dotykovými displejmi, športový volant so skosenou spodnou časťou a športové sedadlá s nápisom RS. Interiér podľa mňa pôsobí málo športovo, ale možno je to otázka konfigurácie.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pod kapotou novej diaľničnej stíhačky sa nachádza dvakrát preplňovaný 4,0 litrový osemvalec s výkonom 600 koní a krútiacim momentom 800 Nm. Výkon sa prenáša na všetky kolesá pomocou systému Quattro cez 8-stupňovú automatickú prevodovku Tiptronic. Šprint na stovku zvládne za 3,6 sekundy a maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Ak bude chcieť niekto vyššiu maximálnu rýchlosť, tak v ponuke je balík Dynamic, ktorý zvýši maximálnu rýchlosť na 280 km/h. V ponuke bude aj Dynamic Package Plus. Tento balík umožní RS6 letieť ať rýchlosťou 305 km/h. Keďže žijeme v dobe elektrifikácie, tak ani Audi RS6 Avant tento trend neminul. Motor ponúka mild-hybridnú technológiu, ktorá dokáže ušetriť až 0,8 litra na stovku. No kto to bude riešiť pri RS6? Jedine Európska únia.

V základe noviny nájdeme adaptívne vzduchové odpruženie, ktoré dokáže znížiť alebo zvýšiť svetlú výšku vozidla. Pre priaznivcov rýchlej jazdy budú v ponuke za príplatok adaptívne tlmiče RS Sports Suspension Plus. Tieto tlmiče dostali nové oceľové pružiny a tri stupne nastavenia.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Predaj v Európe by mal začať v prvom štvrťroku 2020. Mimochodom RS6 Avant bude prvýkrát v ponuke aj na severoamerickom trhu.