Audi predstaví do konca roka šesť RS modelov. Aké RS vozidlá môžeme očakávať?

Audi predstaví do konca roka šesť RS modelov. Aké RS vozidlá môžeme očakávať?

7. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Prestížny nemecký autosalón vo Frankfurte sa blíži. Svoje brány otvorí už o mesiac dňa 12. septembra. Automobilky si na tento autosalón pripravujú zaujímavé novinky a nemecká automobilka Audi nie je výnimkou. Tá oznámila, že do konca roka bude predstavených šesť modelov RS. Z toho tri majú byť predstavené vo Frankfurte. Aké vozidlá RS môžeme očakávať?

Audi zverejnilo obrázok, na ktorom je šesť nových vozidiel Audi RS. Ak ideme zprava, tak môžeš vidieť veľké SUV, menšie vozidlo, dvakrát crossover alebo SUV, širšie vozidlo, a nejaké väčšie kombi. S veľkou pravdepodobnosťou sa bude jednať o Audi RS Q8, RS4, RS Q3 Sportback, RS Q3, RS7 Sportback a RS6. Posledné tri spomenuté vozidlá by mali byť predstavené na autosalóne vo Frankfurte a zbytok až koncom novembra v Los Angeles. Avšak aké agregáty budú pod kapotou.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pod kapotou RS Q8 sa očakáva hybridný pohon zložený z dvakrát preplňovaného 4,0 litrového osemvalca a elektromotora. Ich spoločný výkon má byť 680 koní. Samozrejmosťou je automatická prevodovka a pohon všetkých kolies.

Pod kapotou RS6 a RS7 Sportback bude dvakrát preplňovaný 4,0 litrový osemvalec s výkonom 600 koní. Neskôr by mala prísť na trh aj hybridná verzia s výkonom až 700 koní. Obe verzie taktiež dostanú automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies Quattro.

Audi RS Q3 a RS Q3 Sportback dostanú preplňovaný 2,5 litrový päťvalec s výkonom 400 koní. Audi RS4 Avant bude len facelift, takže veľa zmien očakávať nemusíme. Agregát ostane pravdepodobne ten istý. Presnejšie 2,9 litrový šesťvalec s výkonom 450 koní  krútiacim momentom 600 Nm.