Audi E-Tron vyžadovalo od majiteľa výmenu oleja.

Audi E-Tron vyžadovalo od majiteľa výmenu oleja.

29. januára 2020 0 Od spiatocka.sk

Údržba vozidla je úplná samozrejmosť. Hlavne výmena oleja a filtrov. Avšak majitelia elektrických vozidiel taký servis riešiť nemusia. Elektromotor nepotrebuje takú údržbu ako spaľovací motor. Teda až jeden kus Audi E-Tron. Ten si pýtal výmenu oleja, ale o tom si povieme nižšie.

Audi

Pán Georg Konjovic z Mníchova je veľký fanúšik elektrických vozidiel. Tiež je Georg majiteľ jedného z prvých kusov Audi E-Tron. Avšak E-Tron ukázal svojmu majiteľovi zvláštnu správu. Auto potrebuje okamžitú výmenu oleja. Je to síce vtipné, ale vážne sa mu toto ukázalo. Prečo? Audi E-Tron je postavené na platforme MLB Evo. Na tejto platforme sú postavené aj vozidlá so spaľovacím motorom. Je teda veľmi pravdepodobné, že niektoré súčiastky sú použité z vozidiel so spaľovacím motorom. Takže systém vyhodnotil, že treba spraviť servis.

Podľa nemeckého magazínu Auto Motor und Sport Audi vie o probléme. Taký problém sa môže vyskytnúť na vozidlách, ktoré sú vyrobené v prvých šiestich týždňoch v belgickom závode. Problém bude odstránený aktualizáciou softvéru.

Audi l

Každopádne táto celá situácia je veľmi vtipná, ale človek sa mýli, takže dá sa to ospravedlniť. Stávajú sa aj horšie veci.

Taktiež jedna majiteľka Audi E-Tron mala vtipný problém. Pohon bol aktívny, ale mala vypnúť zapaľovanie.

Audi

Zdroj: Twitter Georg Konjovic