Aston Martin Valkyrie ponúkne brutálny výkon s extrémne nízkou váhou.

Aston Martin Valkyrie ponúkne brutálny výkon s extrémne nízkou váhou.

2. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

Aston Martin Valkyrie bude patriť medzi to najlepšie a najrýchlejšie čo bude môcť ísť na cestu. Extrémny výkon, nízka váha a výborná aerodynamika. Toto sú prvky, ktoré Aston ponúkne. Poďme sa naňho pozrieť.

Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie poháňa atmosférický 6,5 litrový dvanásťvalec s výkonom rovných 1 000 koní a krútiacim momentom 740 Nm. Výkon je dostupný od 10 500 otáčok a maximálne otáčky sú 11 100 ot/min. Spaľovaciemu motoru pomáha ešte elektromotor s výkonom 160 koní z dielne Rimac. Celkovo Valkyrie produkuje 1 160 koní a 900 Nm. Pri váhe 1 050-1 100 kg to sú naozaj výborne parametre. Škoda, že dynamika hyperšportu nebola zatiaľ zverejnená.

Aston Martin tiež poznamenal:

Aston Martin Valkyrie sa inšpiruje výrobcami formule 1 z 90. rokov minulého storočia, ale profitoval z dvoch desaťročí pokroku v oblasti materiálov, dizajnu a výrobných skúsenosti.

Pre kupujúcich je pripravená ešte verzia AMR, ktorá je upravená priamo na okruh. Lepší výkon na okruhu zabezpečia titánové brzdy, horčíkové kolesá a lepšia aerodynamika. AMR má byť rýchlejšie o osem percent než bežná verzia.

eshop spiatocka.sk

Vyrobených bude len 150 kusov. Prvé kusy prídu k zákazníkom koncom tohto roka a cena jedného kusu je 3,2 milióna dolárov.

 Zdroj: Aston Martin