Aston Martin predstavil svoje prvé SUV s názvom DBX. Pod kapotou nájdeme ostrý osemvalec s výkonom 550 koní.

Aston Martin predstavil svoje prvé SUV s názvom DBX. Pod kapotou nájdeme ostrý osemvalec s výkonom 550 koní.

20. novembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Vozidlá typu SUV sú vo svete veľmi populárne a aj športové automobilky sa snažia vyvíjať vozidlá SUV. Však už aj Lamborghini má v ponuke Urus, Alfa Romeo má Stelvio a Rolls Royce má Culinan. Avšak od dnešného dňa sa do skupiny pripojí aj Aston Martin so svojim prvým SUV DBX.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Už na prvý pohľad je jasné, že sa jedná o Aston Martin. Obrovská patentovaná predná maska vyzerá nádherne a zároveň agresívne. Na prednej strane nájdeme ešte LED denné svietenie a na vrchnej časti svetlomety. Pri pohľade z boku si všimni krásnu líniu začínajúcu dlhou kapotou, ktorá končí krídlom v zadnej časti. Pekný dizajn zväčšujú integrované kľučky do dverí a otvor za prednými kolesami. Zadok vyzerá veľmi sexy. Nájdeme tam dvojicu koncoviek výfukov, LED svetlomety, ktoré sú spojené a dvojicu krídiel. Športový vzhľad ešte zväčšujú široké pneumatiky.

V interiéri panuje veľký luxus. Nájdeme v ňom kožené sedadlá, palubnú dosku potiahnutú kožou, strop z Alcantary, elegantný trojramenný volant, drevené a kovové dekorácie, virtual cockpit a dotykový displej s multimediálnym systémom. Ak ti ovládanie multimediálneho systému pripomína ovládanie z Mercedes-Benz, tak si na správnej adrese. Aston používa tento prvom z Nemecka.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Z interiéru sa presunieme pod kapotu. Tam sa nachádza overený 4,0 litrový dvakrát preplňovaný osemvalec s výkonom 550 koní a krútiacim momentom 700 km/h. Akceleráciu na 100 km/h zvládne DBX za 4,5 sekundy a maximálna rýchlosť je 291 km/h. Aston Martin DBX váži 2 245 kg, ale automobilka tvrdí, že aj pri tak vysokej váhe je DBX skoro rovnako ovládateľné ako kompaktný model Vantage. To zistíme až pri samotnom teste novinky.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Na britskom trhu začína cena Aston Martin DBX na 158 000 GBP. Prvé kusy sa k zákazníkom dostanú v druhej polovici roku 2020.

Mimochodom Aston Martin po 106 rokoch výroby športových automobilov vyrobil prvýkrát SUV.