Aston Martin predstavil nový motor V6 s brutálnym výkonom.

Aston Martin predstavil nový motor V6 s brutálnym výkonom.

26. marca 2020 0 Od spiatocka.sk

Len nedávno som v článku písal, že Aston Martin prestane používať 4,0 litrový osemvalec AMG vo svojich vozidlách. Namiesto toho Aston Martin začne vyvíjať vlastný motor V6, ktorý ponúkne vysoký výkon a špecifický zvuk pre vozidlá Aston Martin. Teraz tu máme nový motor s brutálnym výkonom s označením TM01.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Motor TM01 je prvý samostatne vyvinutý motor automobilkou Aston Martin od roku 1968. TM01 má objem tri litre, má šesť valcov, výkon 1 000 koní, váhu menej ako 200 kg a je preplňovaný dvoma turbami. Používa systém suchej vane, ktorý má výhody pri športovej jazde v zákrutách. Motor TM01 má výborne parametre, ale je aj ekologický. Bude spĺňať nové emisné normy Euro 7.

Nový motor je vyvinutý pre nový Aston Martin Valhalla a bude spojený s elektromotorom. Valhalla bude mať vďaka tomu vysoký výkon a skvelé parametre. Šprint na 100 km/h zvládne za 2,5 sekundy a maximálna rýchlosť bude 354 km/h. Tento hyperšport bude predstavený v roku 2020, vyrobených bude len 500 kusov a cena za také auto je 870 000 libier.

Nový šesťvalec bude pravdepodobne použitý aj v ďalších nových vozidlách Aston Martin. Možno budú mať nové vozidlá Aston Martin hybridný systém, no na druhej strane motor dokáže bez problémov produkovať aj 600 koní, takže aj bez elektromotora bude použiteľný. Motory V12 budú aj naďalej v ponuke Aston Martin, no časom zmiznú motory AMG.

Len nedávno som v článku informoval, že Aston Martin plánuje rozšíriť ponuku SUV. Teraz má britská automobilka v ponuke len DBX, no časom má prísť do ponuky 7-miestne SUV a SUV Coupe. Práve SUV Coupe by malo konkurovať Lamborghini Urus, BMW X6 M a Porsche Cayenne Coupe. V novom SUV Coupe Aston Martin by mohol byť použitý nový motor V6 naladený na viac ako 600 koní. Uvidíme časom čo si pre nás pripraví britská automobilka Aston Martin.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.