Ako sa nuluje palubný počítač na Lade Veste a aké nedostatky a zaujímavosti má?

Ako sa nuluje palubný počítač na Lade Veste a aké nedostatky a zaujímavosti má?

19. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Ladu Vestu SW Cross sme mali v redakcii na test v júli tohto roku. Ladu sme mali pár dní na test. Za tieto dni sme zistili pár vecí, ale tú asi najžiadanejšiu som do testu nenapísal. Viacerí z vás mi písali, že ako sa nulujú údaje palubného počítača. Priznám sa, že s týmto som mal problém a počas testu som na to nevedel prísť, preto som musel pozisťovať ako sa to vlastne robí. No a už keď píšem o tom článok, tak som sa rozhodol, že pozriem pár zaujímavostí o Lade Vesta SW Cross z dlhodobých testov.

Lada Vesta. Ako vynulovať palubný počítač

Auto na test zapožičalo AutoExtra Zlaté Moravce

Ako vynulovať palubný počítač na Lada Vesta SW Cross?
Treba sa najprv dostať v palubnom počítači na údaje o spotrebe na najazdených km. Potom treba na pravej páčke za volantom podržať dlhšie horné tlačidlo. Následne sa dostaneš do podmenu, kde zasa podržaním tlačidla hore vynuluješ údaj. Šipkou dole sa vrátiš späť. Je to trochu zložité, ale raz keď to spravíš zvykneš si na to.
Mimochodom treba dávať pozor keď máš spustený tempomat. Vtedy sa nedá palubný počítač vynulovať. Aj tak najlepšie to je skúšať keď vozidlo stojí.

Lada Vesta palubný počítač

Zrkadlá sa vrátia do pôvodnej pozície.
Aj takú zaujímavosť som našiel, o ktorej som vôbec nevedel. Pokiaľ spätným zrkadlom buchneš niekde a to sa nesklopí úplne, tak spätné zrkadlo by sa malo vrátiť späť do pôvodnej polohy.

Handsfree nejde hlasno.
Ak telefonuješ cez handsfree, tak na Veste môžeš použiť hlasitosť maximálne desať jednotiek. Pri prehrávaní rádia je maximum 30 jednotiek. Toto riešenie by malo chrániť asi sluch, no nepočutie človeka na linke nie je dobré.
Obrazovka multimediálneho systému je zle viditeľná.
Dotyková obrazovka multimediálneho systému je na slnku zle viditeľná, no ovládať ju môžeš aj v rukaviciach.
Priečniky na strešný nosič majú netradičný rozmer.
Kolegovia v Rusku sa sťažovali najmä na netradičný rozmer priečnikov. Podľa ich slov sa nedajú nikde zohnať a treba si ich objednať na objednávku. Ak máš s týmto skúsenosti, tak určite daj vedieť. Táto informácia by sa mohla niekoľko zísť.

Lada Vesta SW Cross
17“ disky nie sú praktické.
Lada Vesta SW Cross má v štandarde 17“ disky z ľahkých zliatin, ale tie nie sú moc praktické. Pokiaľ človek Vestu SW Cross používa aj mimo cesty, tak mal by si určite kúpiť plechače. Myslím, že u nás sú v ponuke. Dnes som jednu Vestu SW Cross videl na plechačoch.

Ak máš nejaké tipy, triky a zaujímavosti o Lade Veste určite mi napíš na surovic@spiatocka.sk. Tvoj návrh určite zverejníme, ale hlavne to môže pomôcť ostatným majiteľom vozidiel Lada. Poprípade môžeš napísať úplnú recenzie, ktorú zverejníme.