Aké zmeny bude mať nová Lada Vesta? Poďme sa na to pozrieť.

Aké zmeny bude mať nová Lada Vesta? Poďme sa na to pozrieť.

24. februára 2019 0 Od spiatocka.sk

To, že AutoVaz testuje novú alebo faceliftovanú Vestu nie je žiadné tajomstvo. Však vyrobené už sú štyri testovacie kusy, ale zatiaľ nemáme veľa info o novinke. Poďme sa teda pozrieť na to čo o novej Veste vieme.

Stále ešte nie je isté či sa bude jednať o novú Vestu alebo len facelift. To sa dozvieme až neskôr, no podľa nášho názoru AutoVaz predstaví len facelift a ďalšia generácia by mala prísť až v roku 2022. Uvidíme a necháme sa prekvapiť.

Po dizajnovej stránke by mali byť predné svetlá s novým dizajnom. Taktiež predný nárazník a predná maska budú nové. Spätné zrkadlá a kolesá dostanú tiež nový dizajn. Na zadnej strane sa môžeme tešiť na novú grafiku svetiel a nové veko batožinového priestoru. Pribudnú aj nové dekoratívne prvky a kľučky dverí budú nové.

Zdroj: kolesa.ru

Najväčšie zmeny sa odohrajú v interiéri. Tam vo vyšších výbavach nájdeme veľký dotykový displej orientovaný na výšku. Ten bude pravdepodobne prevzatý z dielne Renaultu. Pod displejom je ovládanie automatickej dvojzónovej klimatizácie. Prevodová páka bude po novom menšia. Páka ručnej brzdy bude tiež menšia a vo vyššej výbave bude elektronické ovládanie ručnej brzdy. Volant sa veľmi nezmení, ale bude o niečo menší. Práve menší volant zväčší miesto pre nohy šoféra. To je však z interiéru všetko. Sedadlá ostanú rovnaké tiež aj čalunenie dverí.

Či sa Vesta po technickej stránke zmení zatiaľ z istotou povedať nevieme. Tu sú zasa dve verzie. Vesta ostane taká istá, teda okrem vyššie uvedených zmien. Druhá verzia hovorí, že Vesta bude postavená na platforme B0 z dielne Renault-Nissan. To by umožnilo inžinierom nastaviť podvozok ešte lepší ako je tomu doteraz. Samozrejme bez zníženia svetlej výšky. Uvidíme, ktorá verzia je pravdepodobná. My sa prikláňame zasa k tej prvej. Vec, ktorú vieme s istotou povedať je, že do ponuky pribudne japonský variátor CVT a 1,6 litrový zážihový agregát z dielne Mitsubishi s výkonom 114 koní.

eshop spiatocka.sk

Čo sa týka predstavenia, tak s istotou nevieme povedať kedy bude nová Vesta predstavená. Špekuluje sa, že koncom tohto alebo začiatkom budúceho roka. Je teda dosť možné, že AutoVaz predstaví auto online v tomto termíne a oficiálny debut prebehne až v auguste v roku 2020 na autosalóne v Moskve.

Spätné zrkadlá novej Vesty

Pripomeňme si, že Lada už na začiatku leta tohto roku predstaví X-Ray s variátorom CVT a motorom Nissan HR16.