Volkswagen vytvoril spoločnosť na vývoj bezpilotných vozidiel.

Volkswagen vytvoril spoločnosť na vývoj bezpilotných vozidiel.

31. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Adaptívny tempomat už dnes vo vozidlách nie je žiadna novinka. V ponuke ho má aj niekoľko lacnejších vozidiel, takže dostupnosť nie je až taká zla. S autonómnym riadením vozidla už to také ružové nie je. Taký systém nájdeme len v prémiovom segmente, ale Volkswagen by to mohol zmeniť. Nemecká automobilka založila novú spoločnosť Volkswagen Autonomy, ktorá ma za úlohu vyvíjať bezpilotné systémy. Vedúci tejto spoločnosti je Alex Hitzinger.

Volkswagen SChweiz

Nová spoločnosť bude mať za úlohu vyvíjať, ale aj integrovať nové autonómne systémy do súčasných vozidiel Volkswagen. Predpokladá sa, že prvým vozidlom Volkswagen s takým systémom elektrický minibus bez posádky ID Buzz. Koncept ID Buzz bol predstavený v roku 2017 a sériová verzia by mala byť predstavená v roku 2022. Okrem minibusu ID Buzz má byť predstavená aj užitková dodávka ID Cargo.

Samotný Alex Hitzinger sa k autonómnej jazde vyjadril takto:

Autonómna jazda má vážne ťažkosti. Vysoké náklady na vývoj, extrémne vysoké požiadavky na senzory, ako aj nedostatok jednotnej regulácie a heterogénne regionálne normy. Naším cieľom je vytvoriť flexibilný, vysoko výkonný vývojový tím s know-how, ktorý vytvorí bezpilotný systém pripravený vstúpiť na trh.

Sídlo spoločnosti Volkswagen Autonomy sa bude nachádzať vo Wolfsburgu. V roku 2020 sa otvorí kancelária v Silicon Valley a v Číne v roku 2021.

Volkswagen SChweiz