Volkswagen Tiguan Coupe bol odfotený.

Volkswagen Tiguan Coupe bol odfotený.

12. mája 2020 0 Od spiatocka.sk

Vozidlá Typu SUV coupe sú veľmi populárne najmä kvôli svojmu dizajnu. Sú štýlove, ale málo praktické, no aj tak si ich ľudia kupujú. Práve preto automobilky predstavujú čoraz viac takých vozidiel. Najnovšie bol nafotený Tiguan Coupe.

Volkswagen

Na najnovších fotkách je Tiguan skoro bez kamufláže. Predná časť je veľmi podobná Volkswagen Tiguan. To chrómové lemovanie si netreba všímať, pretože sa jedná o kamufláž. Z boku už vidieť, že sa jedná o verziu Coupe. Od B-stĺpika začína strecha klesať až k zadnej časti. Zadok nebol nafotený, ale môžeme očakávať dvojicu falošných výfukov v nárazníku.

Interiér taktiež nebol nafotený, ale očakávame, že bude skoro rovnaký ako má Tiguan.

 

Tiguan Coupe alebo podľa odhadov Tiguan X by malo byť vozidlo primárne určené pre Čínu, avšak môže sa predávať aj v Európe. Ak bude u nás dostupné, tak môžeme očakávať 1,5 TSI, 2,0 TSI a 2,0 TDI. V ponuke prevodoviek nájdeme 6-stupňovú manuálnu alebo 7-stupňovú automatickú prevodovku. V ponuke bude pohon predných alebo všetkých kolies. V budúcnosti má prísť do ponuky športová verzia R s motorom 2,0 TSI a výkonom 330 koní.

Nový Tiguan X by mal byť predstavený v lete.