Vo Švajčiarsku sa stala dopravná nehoda za niekoľko miliónov frankov.

Vo Švajčiarsku sa stala dopravná nehoda za niekoľko miliónov frankov.

14. augusta 2020 0 Od spiatocka.sk

Dopravné nehody sú bohužiaľ každodenná prax na cestách. Stávajú sa vážnejšie a ľahšie. Niekedy bohužiaľ aj drahšie. Taká nehoda sa stala vo Švajčiarsku.

Autofall Uri

Vo Švajčiarsku môžeš vidieť drahé a športové autá na každom rohu, ale vidieť nehodu športových nie je až také ľahké. V kantóne Uri sa nachádza Gotthard Pass. Len pred mesiacom som tam bol natáčať Alpen Tour mit Nissan Qashqai a musím priznať, že je to nádherná cesta s nádhernou prírodou. Človek má chuť pozerať na okolie, ale aj pridať na rýchlosti. To sa však vo Švajčiarsku nevypláca. Pokuty sú vysoké a šoféri nie sú na agresívnu jazdu zvyknutý.

Autofall Uri

Dňa 12.8 sa stala na Gotthard Pass dopravná nehoda, pri ktorej bolo poškodené Bugatti Chiron, Porsche 911, Mercedes a karavan. Vodič Bugatti začal predbiehať Porsche 911, ale vodič Porsche chcel predbiehať tiež. Následne vodič Porsche dostal šmyk a trafil Mercedes. Vodič Bugatti narazil zasa do karavanu.

Cestujú z Mercedesu utrpela ťažké zranenia a bola prevezená do nemocnice. Nikto ďalší nebol vážne zranený. Škoda na majetku je 3,7-milióna frankov.

Zdroj: Kantonspolizei Uri