Variátor CVT pre vozidlá Lada sa bude vyrábať v Rusku. Taktiež sa tam bude vyrábať aj nový motor.

Variátor CVT pre vozidlá Lada sa bude vyrábať v Rusku. Taktiež sa tam bude vyrábať aj nový motor.

22. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Nie je žiadne tajomstvo, že vozidlá Lada budú mať v ponuke japonský variátor s označením Jatco JF015E. Na ruskom trhu by mal do ponuky pribudnúť v polke tohto roku v prípade X-Ray a v prípade Vesty bude v ponuke koncom roka.

Takto by mohol vyzerať interiér modernizovanej Vesty Foto: kolesa.ru

Podľa ministerstva priemyslu a obchodu RF bude variátor vyrábaný v Rusku, takže nebude sa dovážať. Podľa nich by sa mal v budúcnosti v Rusku vyrábať aj nový motor z dielne Renault-Nissan, ktorý bude môcť spaľovať aj CNG. Zatiaľ nie je jasné o aký motor sa jedná, no je isté, že nové generácie vozidiel Lada budú používať agregáty práve z dielne Renault-Nissan.

Čo sa týka variátoru, tak ten bude v ponuke len s 1,6 litrovým agregátom Nissan HR16 a bude drahší než robotizovaná prevodovka. Robot bude stále v ponuke. Či sa budú dovážať Lady s CVT aj do EÚ povedať neviem, ale myslím si, že určite áno.

Pripomeňme si, že facelift Vesty bude modernejší a v interiéri sa objaví veľký dotykový displej orientovaný na výšku. Je dosť možné, že AutoVaz prekvapí a spolu s CVT vo Veste predstaví modernizovanú Vestu. No nechajme sa prekvapiť.

eshop spiatocka.sk