V budúcnosti môže Toyota Supra dostať nový šesťvalec BMW s výkonom 510 koní.

V budúcnosti môže Toyota Supra dostať nový šesťvalec BMW s výkonom 510 koní.

12. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Len pred pár mesiacmi bola predstavená znovuzrodená japonská legenda Toyota Supra. Avšak niektorí fanúšikovia mohli byť sklamaný. Supra je postavená na spoločnej platforme s BMW Z4. Taktiež na dnešnú dobu môže byť výkon 335 koní pre niekoho malo.

Toyota Supra

Nová Toyota Supra má pod kapotou preplňovaný 3,0 litrový šesťvalec s výkonom 335 koní. Na tak malé coupe je to výkon až postačujúci, ale pre niekoho to môže byť málo. Predsa žijeme v dobe, v ktorej je výkon 400 koní samozrejmosťou. Lenže Supra môže mať v budúcnosti výkon až 510 koní. Taký výkon dosiahnu z nového 3,0 litrového motora, ktorý je použitý v BMW X3 M a bud použitý aj v BMW M3 G20. Takúto možnosť potvrdil pre portál AutoCar vedúci divízie M Markus Flasch. Čiže ak bude mať Toyota záujem o použitie nového agregátu pre Supru, tak nemecká automobilka nebude proti.

Mimochodom pri tomto agregát je už priestor na ďalší tunig a Supra by sa mohla vrátiť do starých koľají. Však po úprave výkon viac ako 700 koní nebude problém. Otázne je, že ak sa Toyota rozhodne použiť tento agregát, tak ako vyladia podvozok.