UAZ pick-up si zahral úlohu papamobilu. Skutočný pápež sa v ňom neviezol.

UAZ pick-up si zahral úlohu papamobilu. Skutočný pápež sa v ňom neviezol.

30. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

Pápež sa zvyčajne vždy vozí vo vozidle nazývané papamobil. Je to v podstate vozidlo, ktoré má v zadnej časti veľké nepriestrelné sklá. Za nimi sedí pápež. Veľké sklá sú použité kvôli tomu aby bolo pápeža vidieť a nepriestrelné kvôli tomu aby bola zaistená jeho bezpečnosť. Lenže aj ruský UAZ pick-up si zahral úlohu papamobilu. Avšak neviezol reálneho pápeža.

Ruský UAZ pick-up sa zapojil do natáčania druhej série seriálu Young Papa Taliansko-Španielsko-Francúzskej produkcie. Avšak nová séria tohto seriálu sa volá „Nový Otec“. Práve pri natáčaní tohto seriálu dostal rolu UAZ pick-up rolu papamobilu. Úlohu pápeža si zahral americký herec chorvátskeho pôvodu John Malkovič.

Prečo práve UAZ? Pripomeňme si, že v roku 2018 dostal UAZ pick-up spaľujúci plyn schválenie na predaj v Taliansku, teda aj v EÚ. Taktiež tvorcovia seriálu keď videli prvýkrát UAZ, tak ihneď vedeli, že toto vozidlo je to správne. Preto sa obrátili na talianske zastúpenie UAZ. Nakoniec zastúpenie UAZ v spolupráci s tuningovou dielňou spravili papamobil.

eshop spiatocka.sk

UAZ papamobil l

UAZ papamobil