U autorizovaného predajcu nových vozidiel môžeš predať alebo kúpiť jazdené vozidlo.

U autorizovaného predajcu nových vozidiel môžeš predať alebo kúpiť jazdené vozidlo.

10. februára 2021 0 Od Ľuboš Surovič

Kúpa vozidla je poväčšine druhá najväčšia investícia v živote človeka. Prvá investícia je bývanie, no a druhá investícia je auto. Samozrejme na trhu je v ponuke množstvo vozidiel nových aj jazdených. V tomto článku sa nebudeme venovať aké sú výhody jazdeného a nového vozidla, ale pozrieme sa na to, aké môžu byť výhody kúpi jazdeného vozidla u autorizovaného predajcu. Napríklad v Kestler Co v Bratislave.

Človek by si mohol myslieť, že u dílera nových vozidiel si kúpi iba nové vozidlo a jazdenku by mal ísť kúpiť do bazáru. Našťastie, nie je to tak. Už dlhé roky predávajú autorizovaní predajcovia nových vozidiel aj jazdené autá a má to svoje výhody.

Ako prvú výhodu spomeniem výkup vozidla. Máš staršie vozidlo a chceš si kúpiť nové vozidlo. Jednoducho stačí prísť do Kestler Co, vybrať si svoje nové vozidlo Renault a pôvodné vozidlo necháš v Kestler Co ako protihodnotu. Vybavia za teba odhlásenie a dokonca aj auto nacenia tak, aby si bol spokojný.
V prípade komisného predaja auto vyčistia, nafotia a inzerujú ho na inzertných portáloch na svoje náklady.
Ak čakáš nové auto z výroby, zatiaľ sa môžeš voziť na svojom pôvodnom aute pokiaľ nenájdu kupcu.

Ďalšia výhoda je overenie vozidla. Zvyčajne autorizovaný predajca si detailnejšie preverí jazdené vozidlo a následne ho dajú do predaja. Majú k dispozícii dielňu, mechanikov a odborníkov, ktorí skontrolujú vykupované vozidlo. Samozrejme Kestler Co nie je žiadna výnimka a na výkupe si dajú záležať. Taktiež aj následné reklamácie skrytých vád sú vo väčšine prípadov jednoduchšie ako s garážovým bazáristom.
Zvyčajne autorizovaný predajca má prístup k zánovným vozidlám od importu, poprípade z operatívneho leasingu. Takže je veľká pravdepodobnosť, že u nich nájdeš zánovné vozidlo a ušetríš nejaké peniažky.

V Kestler Co majú k dispozícii servis, takže pri kúpe jazdeného vozidla nemusíš hľadať servis. Jednoducho kúpiš u nich auto a môžeš ho tam aj servisovať.

Nebudeme písať výhody, ale pozrieme sa aj na nevýhody. U dílerov vozidiel ( aj v Kestler Co na Krajinskej ceste 12 v Bratislave ) sa prevažne zaoberajú predajom nových áut a ich servisom. Preto ponuka jazdených vozidiel nemusí byť taká široká ako v prípade veľkých bazárov. Na druhej strane, ak nemajú v ponuke to čo hľadám, tak stačí zdvihnúť telefón, zavolať im a povedať čo hľadám. Možno práve riešia výkup vozidla, ktoré hľadám!