Toyota potvrdila, že druhá generácia GT86 je vo vývoji.

Toyota potvrdila, že druhá generácia GT86 je vo vývoji.

9. februára 2019 0 Od spiatocka.sk

Žijeme v dobe, v ktorej automobilky vyvíjajú SUV-čka, crossovery a ekologické vozidlá. Ja viem, že športové a šoférske autá automobilku neuživia, ale aj tak športové autá pomaličky miznú. Zoberme si do úvahy napríklad automobilku Mitsubishi. Tá už má v ponuke prevažne SUV-čka a crossovery.

Nedávno zahraničný kolegovia písali, že Toyota pravdepodobne nebude pokračovať vo vyvíjať druhú generáciu dostupného coupe GT86. Avšak Toyota potvrdila vývoj druhej generácie. Totižto manažér pre styk s verejnosťou Toyota Austrália uviedol, že druhá generácia GT86 má byť vstupnou bránou do športových vozidiel Toyota. Najmä mladí a neskúsený ľudia sa môžu naučiť zvládať výkon na zadnej náprave a následne si môžu kúpiť Toyotu Supru.

Nová Toyota GT86 by mala mať pod kapotou prepĺňaný 2,4 litrový štvorvalec s výkonom 260 koní. Výkon sa bude prenášať na zadnú nápravu cez manuálnu prevodovku. Očakávaný príchod dostupného coupe je v roku 2021. Samozrejmosťou bude aj druhá generácia Subaru BRZ.

Toyota Supra

Pripomeňme si, že Toyota plánuje predstaviť do roku 2022 niekoľko nových modelov. Medzi nimi má byť podľa odhadov aj oživenie legendy Celica. Práve Toyota Celica by mala byť najdostupnejšie coupe značky, no ponúkne pravdepodobne malý výkon a pohon predných kolies.

Nedávno japonská automobilka predstavila novú Supru, ktorú poháňa 3,0 litrový šesťvalec s výkonom 335 koní. Na záver výroby prvej generácie GT86 automobilka predstaví špeciálnu edíciu GT86 GR, ktorá bude mať vyšší výkon a športové doplnky. Uvidíme teda o pár rokov či práve Toyota bude jedna z posledných automobiliek, ktorá bude vyrábať dostupné šoférske autá.

eshop spiatocka.sk