Toto je predsériový Dodge Charger bez kamufláže a so spaľovacím motorom.

Toto je predsériový Dodge Charger bez kamufláže a so spaľovacím motorom.

15. januára 2024 0 Od spiatocka.sk

Koniec roka 2023 sa niesol v znamení opustenia osobných automobilov Dodge. V decembri sa skončila výroba sedanov Charger a kupé Challenger (ako aj platformového modelu Chrysler 300) . Fanúšikovia charizmatických muscle cars Dodge by však nemali zúfať, pretože spoločnosť už takmer pripravila nástupcu. Koncept kupé Dodge Charger Daytona sa ukázal pred rokom a pol a teraz sa objavili obrázky predprodukčnej kópie.

Bez toho, aby čakal, kým sa prototypy dostanú do objektívov špionážnych fotografov, samotný Dodge zverejnil prvé zábery sériovo pripraveného muscle car a auto je úplne bez kamufláže. Kupé takmer kopíruje elektrickú koncepciu, zmeny sa dotkli len prvkov nevyhnutných pre každodenné používanie. Sú to iné predné svetlomety, kľučky dverí, odrazky, bežné zadné svetlá a malý spojler na veku kufra.

Na stránke fanklubu budúceho auta sa ale objavili oveľa zaujímavejšie obrázky. Ukazujú obnaženú karosériu a prvá vec, ktorá vás upúta, je prítomnosť prevodového tunela, tradičného pre autá so spaľovacím motorom, no atypického pre elektromobily. Ďalej je potrebné upozorniť na úplne obyčajnú podlahu karosérie a nie na rovnú pre batériu. Nakoniec je dobre viditeľný otvor pre plniace hrdlo plynovej nádrže. To všetko dohromady naznačuje, že nový Dodge Charger bude mať benzínovú verziu!

Je nepravdepodobné, že dostane legendárny Hemi V8, od ktorého koncern Stellantis postupne upúšťa. No s vysokou pravdepodobnosťou bude pod kapotou radový šesťvalec Hurricane. Teraz je jeho najproduktívnejšia verzia nainštalovaná na pickupe RAM 1500 RHO; vyvíja 547 koní a 706 Nm, no v budúcnosti sú prisľúbené aj výkonnejšie verzie. Medzi fanúšikmi sa neustále šepká, že benzínový Charger príde o predponu Daytona (ostane len pri elektrických verziách).

Všetky detaily sa očakávajú veľmi skoro, pretože sériová výroba nového Chargera by sa mala začať pred koncom roka 2024. To znamená, že úplná prezentácia sa uskutoční v nasledujúcich mesiacoch.