Toto je pancierový Smart. Na prvý pohľad to nie je vidieť.

Toto je pancierový Smart. Na prvý pohľad to nie je vidieť.

10. decembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Pancierové vozidlá, ktoré dokážu odolať streľbe zo strelných zbraní alebo výbuchu bomby nie sú dnes nejako vzácne. Jedná sa prevažne o luxusné limuzíny, poprípade o veľké SUV, ale kto by tipoval, že Smart môže byť pancierový? Jeden úpravca, ktorý vyrába pancierový Smart sa nájde. 

Carmored Smart

Nemecká firma Carmored má skúsenosti s výrobou pancierových vozidiel, avšak ich najnovší prírastok je pancierový Smart. Je to síce divné. Také malé autíčko a pancierové, no dáva to zmysel. Smart je určený pre nenápadných ľudí, ktorý nechcú byť veľmi nápadný, poprípade pre ľudí, ktorý sa pohybujú často v meste.

Pancierový Smart patrí do ochrannej triedy B4 a dokáže odolať aj strelnej zbrani Magnum 44. Celá kabína je nepriestrelná vrátane okien. Na komunikáciu s okolitým svetom je k dispozícii interkom a pneumatiky sú Run-Flat.

Výkon nepriestrelného Smartu je 100 koní, no pancierová úprava váži navyše len 140 kg. Cena tohto vozidla je minimálne 45 000€. V ponuke bude aj nepriestrelná verzia Brabus Smart, ale tá bude stáť až 90 000€.

Carmored Smart